Ibufen Junior

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ibufen Junior bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

W skład preparatu wchodzi ibuprofen. Jest to substancja z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) generacji pierwszej. Lek posiada działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i słabo przeciwzapalne.

Ibuprofen jest jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych w stanach gorączkowych i bólowych. Aktywną fermą jest metabolit ibuprofenu: deksibuprofen. Swoją aktywność zawdzięcza zdolności hamowania enzymu COX, który jest odpowiedzialny za powstawanie prozapalnych prostaglandyn. Zablokowanie tego enzymu zmniejsza zapalenie i związane z nim: ból i gorączkę.
Ibuprofen jest substancją nieuzależniającą, dobrze tolerowaną i stosunkowo bezpieczną.

Ból różnego pochodzenia (słaby lub umiarkowany): głowy, zębów, uszu, mięśni, towarzyszący przeziębieniu i grypie, po urazach, także nerwobóle.
Stany gorączkowe, m.in. w przebiegu grypy, zakażeń.
Stany zapalne.
Nadwrażliwość na ibuprofen lub substancje pomocnicze obecne w kapsułkach.
Choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, stan zapalny układu pokarmowego, krwawienia.
Niewydolność wątroby lub nerek, nadciśnienie, astma, okresy przed operacjami, III trymestr ciąży.
Stosowanie innych leków z grupy NLPZ (np. aspiryna, ketoprofen, naproksen).

  • glikokortykosteroidy, metotreksat: nasilenie działania wrzodotwórczego, toksycznego dla przewodu pokarmowego
  • diuretyki, leki obniżające ciśnienie: ibuprofen może zwiększać wychwyt zwrotny wody i sodu w nerkach zwiększając ciśnienie krwi, a tym samym osłabiając działanie diuretyków i leków obniżających ciśnienie
  • antybiotyki aminoglikozydowe (np. amikacyna, gentamycyna, streptomycyna): zwiększenie oto- i nefrotoksyczności
  • fluorochinolony (np. ciprofloksacyna, ofloksacyna): nasilenie działania drgawkotwórczego
  • sole litu: zwiększenie stężenia litu we krwi
  • leki przeciwzakrzepowe: nasilenie działania

Dawka ibuprofenu dla dzieci wynosi 20-30 mg/kg masy ciała
Dzieci 6-9 lat: 1 kapsułka, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin (max. 3 kapsułki dziennie)
Dzieci 10-12 lat: 1 kapsułka, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin (max. 4 kapsułki dziennie)
Dorośli i młodzież >12 lat: 1-2 kapsułek, w razie potrzeby 1-2 kapsułek co 4-6 godzin (max. 6 kapsułek dziennie)
Nie stosować dłużej niż 4 dni (ból) lub 3 dni (gorączka).
Podawać podczas lub po posiłku, połknąć w całości popijając szklanką wody.
1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu.
Nie łączyć z innymi NLPZ (np. aspiryną, naproksenem, ketoprofenem).
Popijać dużą ilością wody.
Działania niepożądane
Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: nudności, wymioty, biegunki, zaparcia, wzdęcia, zgaga, ból brzucha, jadłowstręt, uszkodzenia żołądka i jelit (przy bardzo dużej dawce).
Zawroty głowy, wysypka, możliwość podwyższenia ciśnienia krwi, rozrzedzenie krwi, uszkodzenie wątroby i nerek (b. duże dawki przez długi czas).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ibufen a alkohol

Ibufen u osób starszych(65 lat i więcej)
Ibufen dla dzieci(do 18 lat)
Ibufen w ciąży
Ibufen a karmienie piersią
Ibufen a prowadzenie pojazdów
Ibufen refundacja

Ibufen cena i opakowania

Ibufen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ibufen Junior uzyskał ocenę 4.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.8/5 (2 opinie pacjentów)



2 komentarze Ibufen Junior

  1. Anonim

    Jestem 27 letnią kobietą chorującą na gorączka. Ibufen Junior brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 3 tabletek. Super lek dla dzieci powyżej 6 roku życia, działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, przeciwzapalnie. Lek łatwo się podaje w kapsułkach. Cena przyzwoita. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ibufen Junior w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz
  2. Anonim

    Jestem 35 letnią kobietą chorującą na gorączka. Ibufen Junior dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 5 dni w dawce: 1 tabletek. Od dawna stosuje ten lek gdy mój synek jest chory. Ja jak i on jesteśmy z niego zadowoleni. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ibufen Junior w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania