Ibum Extra

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Metafen Zatoki (Rhinafen)

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ibum Extra bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ibum Extra to lek zawierający ibuprofen oraz chlorowodorek pseudoefedryny. Ibuprofen jest inhibitorem cyklooksygenazy 1 i 2 (COX-1 i COX-2), dzięki czemu hamuje wydzielanie prostaglandyn, będących mediatorami stanu zapalnego. Ibuprofen działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Jest bezpieczniejszy niż inne leki z grupy NLPZ (np. kwas acetylosalicylowy) i wykazuje mniej działań niepożądanych. Pseudoefedryna jest agonistą receptorów adrenergicznych, a także uwalnia noradrenalinę z zakończeń nerwowych. Poprzez te mechanizmy, pseudoefedryna powoduje obkurczenie naczyń włosowatych w obrębie nosa. Zapobiega przekrwieniu błony śluzowej nosa i przynosi ulgę w katarze. 

Produkt wskazany jest w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak katar, gorączka, ból głowy i mięśni, ból, niedrożność i stany zapalne zatok.
Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, a także nadwrażliwość na leki z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca, zaburzenia krzepnięcia, skaza krwotoczna, czynne krwawienia, zaburzenia produkcji krwi (np. małopłytkowość), ciężkie nadciśnienie tętnicze oraz choroba niedokrwienna serca.
Leku nie należy stosować równocześnie z innym NLPZ, ze względu na zwiększone ryzyko działań niepożądanych oraz z inhibitorami MAO (równocześnie oraz przez 2 tygodnie po odstawieniu IMAO).
Dawka początkowa to 2 tabletki, a następnie w miarę potrzeby 1-2 tabletki co 4-6 godzin. Ne należy przekraczać dawki 6 tabletek na dobę.
brak danych
1 tabletka zawiera: substancje czynne: ibuprofen (0,2 g), chlorowodorek pseudoefedryny (0,03 g) oraz substancje pomocnicze.
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku: tocznia rumieniowatego układowego, chorób przewodu pokarmowego i chorób zapalnych jelit. Istnieje ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego w trakcie stosowania leku. Długotrwałe przyjmowanie leku może powodować uszkodzenia nerek oraz zwiększać ryzyko zawału serca. Lek może obniżać płodność u kobiet.
Działania niepożądane
Mogą wystąpić ból głowy, niestrawność, ból brzucha, biegunka, nudności, zaparcia, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, szumy uszne, reakcje alergiczne, reakcje astmatyczne, małopłytkowość, agranulocytoza, niedokrwistość.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ibum a alkohol

Ibum u osób starszych(65 lat i więcej)
Ibum dla dzieci(do 18 lat)
Ibum w ciąży
Ibum a karmienie piersią
Ibum a prowadzenie pojazdów
Ibum a doping
Ibum refundacja

Ibum cena i opakowania

Ibum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ibum Extra uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)



1 opinia o Ibum Extra

  1. Anonim

    Jestem 26 letnią kobietą chorującą na niedrożność nosa. Ibum Extra dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 6 dni w dawce: 1 tabletek. Lek dobry na bóle mięśniowe a także na niedrożność nosa, którą ostatnio miała, ciężko było się z tym uporać ale się udało. Lek polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ibum Extra w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania