Ketonal (kapsułki)

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwzapalne działanie, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w HELPIN).

patrz HELPIN
patrz HELPIN
(dotyczy wszystkich preparatów i postaci ketoprofenu): przyjmować podczas posiłków. Kapsułki, tabletki: stany ostre: krótkotrwale do 3 razy na dobę po 100 mg (150-300 mg na dobę); stany przewlekłe (leczenie długoterminowe): zazwyczaj 2-3 razy na dobę po 50 mg lub 2 razy na dobę po 100 mg (100-200 mg na dobę). Tabletki lub kapsułki o przedłużonym (zmodyfikowanym) uwalnianiu: raz na dobę 150-300 mg. Maksymalna dawka dobowa wynosi 300 mg (zarówno doustnie jak i w leczeniu skojarzonym: doustnie + doodbytniczo).
kapsułki twarde po 50 mg, cena do 4 zł, Rf; FORTE: tabletki powlekane po 100 mg, cena do 5 zł, Rf.
UWAGI: konieczne obniżenie dawki u pacjentów z niewydolnością nerek lub wątroby oraz u osób w wieku podeszłym. Kapsułki, tabletki: w celu zmniejszenia dolegliwości ze strony żołądka lub dwunastnicy ketoprofen może być przyjmowany łącznie z lekami zobojętniającymi sok żołądkowy lub osłaniającymi błonę śluzową żołądka.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ketonal a alkohol

Ketonal u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketonal dla dzieci(do 18 lat)
Ketonal w ciąży
Ketonal a karmienie piersią
Ketonal a prowadzenie pojazdów
Ketonal a słońce i solarium ☼
Ketonal refundacja

Ketonal cena i opakowania

Ketonal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania