Ketonal (żel)

Opis leku:

Działanie leku

Lek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje wytwarzanie związków, które prowadzą do powstania stanu zapalnego.

Miejscowo w przypadkach urazów i stanów zapalnych mięśni, stawów i tkanek okołostawowych, ścięgien (w tym zapalenie pochewek ścięgnistych), więzadeł.
Nie stosować na skórę uszkodzoną, zranienia, zmiany skórne oraz na błony śluzowe. W I i II trymestrze ciąży można stosować jedynie w zdecydowanej konieczności (kat. B). Leku nie wolno stosować w III trymestrze ciąży (kat. C).
nie znaleziono
Żel rozsmarowuje się na skórze nad bolącym miejscem i łagodnie wmasowuje. Wcierać w bolące miejsca 2 razy na dobę po 3-5 cm żelu.
cena od 10 do 20 zł
żel po 25 mg ketoprofenu w 1 g
UWAGI: podczas stosowania preparatu i dwa tygodnie po zakończeniu leczenia unikać ekspozycji na słońce (oraz solarium). Pojawienie się wyprysków skórnych po zastosowaniu żelu wymaga odstawienia leku.
Działania niepożądane
Niekiedy może wywoływać miejscowe zmiany uczuleniowe (rumień, świąd skóry) lub odczyn zapalny.

Ketonal a alkohol alkohol
Ketonal u osób starszych(65 lat i więcej)
Ketonal dla dzieci(do 18 lat)
Ketonal w ciąży
Ketonal a karmienie piersią
Ketonal a prowadzenie pojazdów
Ketonal a słońce i solarium ☼
Ketonal refundacja

Ketonal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ketonal (żel) uzyskał ocenę 4.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Ketonal (żel)

  1. annie
    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

    Bardzo dobry lek, szybko działa, w miarę przyjemny zapach, szybko wysycha ale przeraża mnie cena która jest zbyt duża. Najbardziej wkurza mnie fakt, że kiedyś można było żel kupić w każdej aptece i nie było problemów. Teraz nagle komuś w pustej łepetynie zaświtało że jednak nie że trzeba mieć receptę na ten lek. Bu.. a szkoda bo to jeden z żelów który pomaga mi na bóle w okolicach lędźwiowej kręgosłupa. I co teraz? Z powodu jednego głupiego żelu mam iść do lekarza i stać w kolejkach? Przesada. Już wolę iść na ostry dyżur i tam dostanę ketonal w zastrzyku i będzie spokój z korzonkami.

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania