Klabax

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to wysoce skuteczny lek przeciwbakteryjny stosowany do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zakażeń skóry. Klabax jest łatwo i w znacznym stopniu metabolizowana w wątrobie. Klarytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym.

Leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych takich jak zapalenie zatok, zapalenie gardła i migdałków; zakażeń dolnych dróg oddechowych takich jak zapalenie płuc oraz zapalenie oskrzeli; oraz zakażeń skóry i tkanek miękkich.
Nadwrażliwość na klarytromycynę, inne antybiotyki makrolidowe oraz pozostałe składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby , zaburzenia czynności nerek, zaburzenia rytmu serca, niski poziom magnezu. Ciąża i karmienie piersią.
Nie stosować łącznie z preparatami zawierającymi alkaloidy sporyszu oraz astemizol, cyzaprydem, pimozydem i terfenadyną (ryzyko arytmii sercowych, w tym częstoskurczu komorowego, migotania komór). Nie należy stosować jednocześnie z inhibitorami reduktazy HMG-CoA (statyny): lowastatyną, symwastatyną lub atorwastatyną.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życiaJedna tabletka 250 mg dwa razy na dobę.W ciężkich zakażeniach dawka może być zwiększona do 500 mg dwa razy na dobę. Pacjentom z ciężkimi chorobami nerek, lekarz może zalecić niższe dawki. Leku Klabax w postaci tabletek nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat i o masie ciała poniżej 30kg. Zalecana jest klarytromycyna w postaci zawiesiny. Czas trwania leczenia Zazwyczaj czas trwania leczenia wynosi 6 do 14 dni. Leczenie powinno być kontynuowane co najmniej 2 dni po ustąpieniu objawów infekcji. Klabax może być stosowany niezależnie od przyjmowania pokarmu lub płynów.
od 10 do 17 zł . Rf
14 tabletek powlekanych,1 tabletka zawiera 250 mg; 10 tabletek lub 20 tabletek powlekanych,; 1 tabletek zawiera 500 mg klaritromycyny.,
Klarytromycyna może powodować zawroty głowy, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego i dezorientację. W przypadku wystąpienia tych objawów pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Bezsenność, ból głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku), przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi, rzadko zapalenie wątroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Klabax a alkohol

Klabax u osób starszych(65 lat i więcej)
Klabax dla dzieci(do 18 lat)
Klabax w ciąży
Klabax a karmienie piersią
Klabax a prowadzenie pojazdów
Klabax a grejpfrut
Klabax refundacja

Klabax cena i opakowania

Klabax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Klabax uzyskał ocenę 2.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.3/5 (3 opinie pacjentów)7 komentarzy Klabax

 1. Anonim

  Jestem 33 letnim mężczyzną chorującym na ból gardła. Klabax brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Masakra po 4 godzinach miałem odruch wymiotny i biegunkę dziś jestem osłabiony i trzęsą mi się ręce ogólnie nie lubię antybiotyków a tego już nie będę używać. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Klabax w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. paula

  Antybiotyk jak antybiotyk, ale skutki uboczne masakra gorzki smak w jamie ustnej, szybkie bicie serca, ból i pieczenie w klatce piersiowej, uczucie opuchnięte go przełyku, trudności z oddychaniem… Nigdy więcej…!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Gioovy

  UWAGA! Ten komentarz został oznaczony jako próba manipulacji opiniami użytkowników portalu: Klabax ma więcej ubocznych skutków niż jaki inny antybiotyk jest ochrony nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci.Uboczne skutki prędzej działają niż on sam nie polecam tego antybiotyku

  Odpowiedz
 4. Awkw

  Witam. Moja córka również bierze Klabox od 4 dni. Po dwóch dniach od rozpoczęcia leczenia tym lekiem też zaczął ją boleć żołądek budziła się w nocy. I ten zły smak po tym leku. Dzisiaj odstawiliśmy ten lek. Nie polecam nikomu brania go.

  Odpowiedz
 5. misiek12

  moge tyle powiedziec lek masakra moj syn go bral przez 2 dni skutki uboczne nie do opisania nie polecam

  Odpowiedz
 6. matusm@poczta.onet.pl

  Też bralem ten le 3dni jutro lece do lekarza zprosbą o zamiane na coś normalnego.Lezlaem plackiem to już przy wstawaniu
  zawroty głowy,zbiera się na wymioty acha ja niby mam zapalenie oskrzeli, boje sięchodzi pomieszkaniu i ten cigle napady kaszlu

  Odpowiedz
 7. Ivy

  Trucizna. Po dwóch tabletkach i odstawieniu objawy uboczne utrzymywały się tydzień. Bylam 2 razy na pogotowiu i kilka dni w szpitalu pod kroplowkami. Przez ten czas nic nie jadłam ani nie piłam. Cały czas wymiotowałam śluzem i czymś zielonym i miałam biegunkę. Nie można też spać biorąc ten lek i tydzień po zaprzestaniu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania