Klabax

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to wysoce skuteczny lek przeciwbakteryjny stosowany do leczenia górnych i dolnych dróg oddechowych oraz zakażeń skóry. Klabax jest łatwo i w znacznym stopniu metabolizowana w wątrobie. Klarytromycyna jest antybiotykiem makrolidowym.

Leczenie zakażeń górnych dróg oddechowych takich jak zapalenie zatok, zapalenie gardła i migdałków; zakażeń dolnych dróg oddechowych takich jak zapalenie płuc oraz zapalenie oskrzeli; oraz zakażeń skóry i tkanek miękkich.
Nadwrażliwość na klarytromycynę, inne antybiotyki makrolidowe oraz pozostałe składniki preparatu. Ciężka niewydolność wątroby , zaburzenia czynności nerek, zaburzenia rytmu serca, niski poziom magnezu. Ciąża i karmienie piersią.
Nie stosować łącznie z preparatami zawierającymi alkaloidy sporyszu oraz astemizol, cyzaprydem, pimozydem i terfenadyną (ryzyko arytmii sercowych, w tym częstoskurczu komorowego, migotania komór). Nie należy stosować jednocześnie z inhibitorami reduktazy HMG-CoA (statyny): lowastatyną, symwastatyną lub atorwastatyną.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życiaJedna tabletka 250 mg dwa razy na dobę.W ciężkich zakażeniach dawka może być zwiększona do 500 mg dwa razy na dobę. Pacjentom z ciężkimi chorobami nerek, lekarz może zalecić niższe dawki. Leku Klabax w postaci tabletek nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat i o masie ciała poniżej 30kg. Zalecana jest klarytromycyna w postaci zawiesiny. Czas trwania leczenia Zazwyczaj czas trwania leczenia wynosi 6 do 14 dni. Leczenie powinno być kontynuowane co najmniej 2 dni po ustąpieniu objawów infekcji. Klabax może być stosowany niezależnie od przyjmowania pokarmu lub płynów.
od 10 do 17 zł . Rf
14 tabletek powlekanych,1 tabletka zawiera 250 mg; 10 tabletek lub 20 tabletek powlekanych,; 1 tabletek zawiera 500 mg klaritromycyny.,
Klarytromycyna może powodować zawroty głowy, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego i dezorientację. W przypadku wystąpienia tych objawów pacjent nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Bezsenność, ból głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, zapalenie jamy ustnej, zaburzenia smaku), przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych we krwi, rzadko zapalenie wątroby.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Klabax a alkohol

Klabax u osób starszych(65 lat i więcej)
Klabax dla dzieci(do 18 lat)
Klabax w ciąży
Klabax a karmienie piersią
Klabax a prowadzenie pojazdów
Klabax a grejpfrut
Klabax refundacja

Klabax cena i opakowania

Klabax Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Klabax uzyskał ocenę 3.0 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.0/5 (2 opinie pacjentów)4 komentarze Klabax

 1. Anonim

  Jestem 33 letnim mężczyzną chorującym na ból gardła. Klabax brałem podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 tabletek. Masakra po 4 godzinach miałem odruch wymiotny i biegunkę dziś jestem osłabiony i trzęsą mi się ręce ogólnie nie lubię antybiotyków a tego już nie będę używać. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałem kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Klabax w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. paula

  Antybiotyk jak antybiotyk, ale skutki uboczne masakra gorzki smak w jamie ustnej, szybkie bicie serca, ból i pieczenie w klatce piersiowej, uczucie opuchnięte go przełyku, trudności z oddychaniem… Nigdy więcej…!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Gioovy

  UWAGA! Ten komentarz został oznaczony jako próba manipulacji opiniami użytkowników portalu: Klabax ma więcej ubocznych skutków niż jaki inny antybiotyk jest ochrony nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci.Uboczne skutki prędzej działają niż on sam nie polecam tego antybiotyku

  Odpowiedz
 4. Awkw

  Witam. Moja córka również bierze Klabox od 4 dni. Po dwóch dniach od rozpoczęcia leczenia tym lekiem też zaczął ją boleć żołądek budziła się w nocy. I ten zły smak po tym leku. Dzisiaj odstawiliśmy ten lek. Nie polecam nikomu brania go.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania