Lorafen

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należący do pochodnych benzodiazepiny, o działaniu przeciwlękowym i przeciwdrgawkowym. Działa również uspokajająco i zwiotczająco na mięśnie oraz nasennie. Jest stosowany w zaburzeniach emocjonalnych przebiegających z lękiem i niepokojem, w leczeniu lęku z towarzyszącymi zaburzeniami somatycznymi, np. ze strony układu krążenia, pokarmowego, oraz w zaburzeniach snu (trudności z zasypianiem), w przygotowaniu do zabiegu chirurgicznego lub diagnostycznego.

Uczulenie na pochodne benzodiazepiny, jaskra z wąskim kątem przesączania, depresja, miastenia. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u osób starszych. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na choroby płuc i układu krążenia, choroby wątroby i nerek. W czasie leczenia należy unikać spożywania alkoholu. Nie stosować łącznie z pirymetaminą (pyrimethamine).
patrz AFOBAM.
Zaburzenia snu: 1-2,5 mg bezpośrednio przed snem; stany lękowe: 2-3 razy na dobę po 1 mg. Maksymalna dawka dobowa: 6 mg.
Cena od 5 do 10 zł
Tabletki powlekane po: 1 mg, lorazepam; lub 2,5 mg.  

Dowiedz się więcej o składzie: .

Lorafen a alkohol

Lorafen u osób starszych(65 lat i więcej)
Lorafen dla dzieci(do 18 lat)
Lorafen w ciąży
Lorafen a karmienie piersią
Lorafen a prowadzenie pojazdów
Lorafen refundacja

Lorafen cena i opakowania

Lorafen Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Lorafen uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)3 Opinie o Lorafen

  1. Mariola

    Lek lorafen jest narkotykiem i uzależnia.powinien być wycofany z produkcji a ci którzy zajmują się produkcją tego narkotyku i zezwalają na to, powinni odpowiedzieć przed najwyższym wymiarem sprawiedliwości i ponieść kary za uśmiercanie ludzi ze szczególną premedytacją ponieważ z tego leku rzadko kto wychodzi.

  2. w bezsenności spowodowanej napadami lęku oraz lęku przed samą bezsennością – polecam. jak się weźmie raz na 2tyg lub rzadziej to nic się nie stanie. jedyny lek, który mi kiedykolwiek chociaż trochę ulżył….

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania