Majamil Prolongatum tabletki powlekane

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne przeciwzapalne i przeciwbólowe; umiarkowanie silne przeciwgorączkowe – lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) NLPZ (także: patrz HELPIN).

Tabletki, tabletki powlekane i kapsułki: reumatoidalne zapalenie stawów (także u dzieci) oraz inne schorzenia przebiegające z jednoczesnym zapaleniem kilku stawów (zapalenia wielostawowe); zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa; choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa; zespoły korzeniowe; zapalenia nerwów i nerwobóle; bóle pourazowe, którym towarzyszą obrzęki i stan zapalny; bóle pooperacyjne; bóle w stomatologii i laryngologii; bolesne miesiączkowanie.
patrz HELPIN
patrz HELPIN
(dotyczy wszystkich postaci i dawek diklofenaku): dorośli i dziecipowyżej 13. roku życia: podczas leczenia możliwe jest kojarzenie różnych postaci diklofenaku (np. tabletki + czopki), jednak łączna dobowa dawka diklofenaku nie powinna przekraczać 150 mg (w krótkotrwałym leczeniu stanów ostrych) i 100 mg (w leczeniu przewlekłym). Doustnie (stosować podczas posiłków lub bezpośrednio po posiłkach): stany ostre: 2-3 razy na dobę po 50 mg; leczenie przewlekle: 2-3 razy na dobę po 25 mg. Tabletki o przedłużonym działaniu (RETARD; PROLONGATUM; SR; UNO): raz na dobę po 1 tabletce (75-150 mg). Dzieci 2.-12. rok życia: 0,5-2 mg na kg masy ciała na dobę w 2-3 równych dawkach.
cena do 5 zł
tabletki powlekane po: 25 mg diklofenaku, Rf; 50 mg, Rf; PROLONGATUM: tabletki powlekane po 100 mg, Rf

Dowiedz się więcej o składzie: .

Majamil a alkohol

Majamil u osób starszych(65 lat i więcej)
Majamil dla dzieci(do 18 lat)
Majamil w ciąży
Majamil a karmienie piersią
Majamil a prowadzenie pojazdów
Majamil refundacja

Majamil cena i opakowania

Majamil Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania