Maxitrol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Maxitrol jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania w bakteryjnych zakażeniach różnych struktur oka. Zawiera dwa uzupełniające się antybiotyki przeciwbakteryjne i silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid. Antybiotyki działają przyczynowo, eliminując bakterie chorobotwórcze, a deksametazon szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Zapalenie tęczówki i błony naczyniowej oka, bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, woreczka łzowego, twardówki; stany po zabiegach operacyjnych na gałce ocznej.
Nadwrażliwość na składniki leku, inne antybiotyki aminoglikozydowe (gentamicynę, tobramycynę, amikacynę i netilmicynę). Leku nie należy stosować w wirusowych i grzybiczych zakażeniach oczu, jaskrze pierwotnej, zaćmie i uszkodzeniu struktury rogówki. Należy unikać stosowa­nia leku u dzieci, zwłaszcza do 12 rż. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, gruźlicę, chorobę nerek lub upośledzenie słuchu.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza. Krople zakraplać po umyciu rąk, z głową przechyloną do tyłu, między gałkę oczną a dolną powiekę. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. Maść nanosić cienką warstwą na powieki lub do worka spojówkowego. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii. Maść: nakładać 3-4 razy na dobę (lub 1 raz na dobę wieczorem w przypadku leczenia skojarzonego z zawiesiną); zawiesina: 1-2 kropli co 4-6 godzin (w stanach ciężkich – co godzinę).
cena od 20 do 30 zł
3,5 g maści do oczu, 1 g zawiera 3,5 mg neomycyny, 6000 jm. polimyksyny B i 1 mg deksametazonu; 5 ml kropli do oczu, 1 ml zawiera 3,5 mg neomycyny, 6000 jm. polimyksyny B i 1 mg deksametazonu.
UWAGI: przy stosowaniu powyżej 10 dni należy kontrolować ciśnienie śródgałkowe. W czasie leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych. Długotrwałe stosowanie kropli prowadzi do rozwoju oporności bakterii i nadwrażliwości na lek.
Działania niepożądane
Lek może powodować objawy wymagające pilnego kontaktu z lekarzem, a należą do nich: nudności, wymioty, utrata wzroku, ból i silne podrażnienie oka. Nadużywany może ulec wchłonięciu do krwi i spowodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Dowiedz się więcej o składzie: , , .

Maxitrol a alkohol

Maxitrol u osób starszych(65 lat i więcej)
Maxitrol dla dzieci(do 18 lat)
Maxitrol w ciąży
Maxitrol a karmienie piersią
Maxitrol a prowadzenie pojazdów
Maxitrol refundacja

Maxitrol cena i opakowania

Maxitrol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania