Maxitrol

Opis leku:

Działanie leku

Jest to preparat złożony do stosowania w bakteryjnych zakażeniach różnych struktur oka. Zawiera dwa uzupełniające się antybiotyki przeciwbakteryjne i silnie działający przeciwzapalnie kortykosteroid. Antybiotyki działają przyczynowo, eliminując bakterie chorobotwórcze, a deksametazon szybko łagodzi objawy zapalenia: zaczerwienienie, obrzęk, wysięk, ból i świąd.

Zapalenie tęczówki i błony naczyniowej oka, bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, woreczka łzowego, twardówki; stany po zabiegach operacyjnych na gałce ocznej.
Nadwrażliwość na składniki leku, inne antybiotyki aminoglikozydowe (gentamicynę, tobramycynę, amikacynę i netilmicynę). Leku nie należy stosować w wirusowych i grzybiczych zakażeniach oczu, jaskrze pierwotnej, zaćmie i uszkodzeniu struktury rogówki. Należy unikać stosowa­nia leku u dzieci, zwłaszcza do 12 rż. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie cukrzycę, gruźlicę, chorobę nerek lub upośledzenie słuchu.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza. Krople zakraplać po umyciu rąk, z głową przechyloną do tyłu, między gałkę oczną a dolną powiekę. Po zakropleniu należy uciskać wewnętrzny kąt oka przez 1 min. Maść nanosić cienką warstwą na powieki lub do worka spojówkowego. Nie wolno przedłużać czasu zaleconej terapii. Maść: nakładać 3-4 razy na dobę (lub 1 raz na dobę wieczorem w przypadku leczenia skojarzonego z zawiesiną); zawiesina: 1-2 kropli co 4-6 godzin (w stanach ciężkich – co godzinę).
cena od 20 do 30 zł
maść do oczu po: 1 mg deksametazonu + 3,5 mg neomycyny + 6000 j.m. polimyksyny B w 1 g; zawiesina do oczu po: 1 mg deksametazonu+3,5 mg neomycyny + 6000 j.m. polimyksyny B + 5 mg hydroksypropylometylocelulozy w 1 ml
UWAGI: przy stosowaniu powyżej 10 dni należy kontrolować ciśnienie śródgałkowe. W czasie leczenia nie należy nosić soczewek kontaktowych.
Działania niepożądane
Lek może powodować objawy wymagające pilnego kontaktu z lekarzem, a należą do nich: nudności, wymioty, utrata wzroku, ból i silne podrażnienie oka. Nadużywany może ulec wchłonięciu do krwi i spowodować poważne ogólnoustrojowe działania niepożądane.

Maxitrol a alkohol alkohol
Maxitrol u osób starszych(65 lat i więcej)
Maxitrol dla dzieci(do 18 lat)
Maxitrol w ciąży
Maxitrol a karmienie piersią
Maxitrol a prowadzenie pojazdów
Maxitrol refundacja

Maxitrol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania