Metronidazol Jelfa krem żel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to chemioterapeutyk z grupy pochodnych nitroimidazolu o silnym działaniu bakteriobójczym wobec bakterii beztlenowych. Silne pierwotniakobójcze, łagodne przeciwzapalne.

 Preparat jest przeznaczony do stosowania miejscowego w leczeniu zmian zapalnych skóry, szczególnie trądziku, trądziku różowatego, wyprysku łojotokowego, bakteryjnych zakażeń okołowargowych, zazwyczaj w połączeniu z terapią lekami doustnymi.
Nadwrażliwość na lek i inne pochodne nitroimidazolu. W czasie stosowania żelu należy unikać ekspozycji na silnie operujące promienie słoneczne.
nie znaleziono
Ściśle według wskazań lekarza. Żel należy nakładać cienką warstwą na miejsca zmienione chorobowo. Smarować skórę 2-3 razy na dobę przez 3-6 tygodni.
cena do 5 zł, Rf
krem 1%, żel 1%; metronidazol
UWAGI: w czasie leczenia należy unikać ekspozycji na słońce. Aby osiągnąć pełną skuteczność leczenia, konieczne jest stosowanie leku przez okres zalecony przez lekarza, nawet jeśli dolegliwości ustąpią już po kilku dawkach leku.
Działania niepożądane
Lek może wywoływać skórne reakcje alergiczne (zaczerwienienie i świąd skóry, wyprysk lub pokrzywkę). Niekiedy przy ekspozycji na silne promienie słoneczne może prowadzić do przebarwień i zmian barwnikowych skóry.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Metronidazol a alkohol

Metronidazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Metronidazol dla dzieci(do 18 lat)
Metronidazol w ciąży
Metronidazol a karmienie piersią
Metronidazol a prowadzenie pojazdów
Metronidazol a antykoncepcja
Metronidazol refundacja

Metronidazol cena i opakowania

Metronidazol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Metronidazol Jelfa krem żel uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Metronidazol Jelfa krem żel

 1. Aneta

  Kilka razy używałam kremu z metronidazolem. Posiadam trądzik różowaty, który powraca. Po zastosowaniu kremu zawsze widziałam efekty i kuracja była zadawalająca. Teraz mieszkam w Niemczech, dostałam nie krem a żel z Metronidazolem i zostawia on dziwną powłokę na twarzy. Jeszcze efektów nie widzę gdyż stosuję od paru dni.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania