Metronidazol maść

Opis leku:

Działanie leku

DZIAŁANIE: silne pierwotniakobójcze i bakteriobójcze (w stosunku do bakterii beztlenowych) – lek z grupy pochodnych imidazolu.


rzęsistkowe i nieswoiste zapalenia pochwy; zakażenia wywołane przez bakterie beztlenowe; w skojarzeniu z antybiotykami cefalosporybnowymi i aminoglikozydami – zapobieganie zakażeniom w okresie okołooperacyjnym, zwłaszcza po zabiegach w jamie brzusznej i ginekologicznych.
choroby krwi, ciężkie uszkodzenie wątroby, padaczka, choroby i urazy ośrodkowego układu nerwowego, zapalenie wielonerwowe {równoczesne zapalenie wielu nerwów obwodowych, charakteryzujące się: bólem, cierpnięciem, niedowładami i zaburzeniami czucia, zwłaszcza w dłoniach i stopach).
nasila działanie (i toksyczność) fenytoiny (phenytoine) i doustnych leków przeciwzakrzepowych (acenocoumarol). Cymetydyna (cimetidine) wydłuża i nasila działanie metronidazolu. Nie stosować łącznie z disulfiramem ze względu na ryzyko wystąpienia tzw. reakcji antikolowej. Wzajemne nasilenie działania (synergizm) z: klindamycyną (clindamycin), rifampicyną (rifampicine), spiramycyną (spiramycin) i tetracyklinami (doxycycline, tetracycline) – te interakcje wykorzystywane są do skojarzonego leczenia przeciwbakteryjnego. Fenytoina i fenobarbital (phenobarbital) zmniejszają skuteczność metronidazolu.
3 razy na dobę po 250 mg (1 tabletka) przez 7-10 dni. Zespół: Wojciech Łuszczyna, Maciej Bójko, Oleg Burdzenia, Katarzyna Kluczyńska, Urszula Małecka, Małgorzata Minta, Wojciech Panz, i Anna Piotrowska, Małgorzata Załoga Patronat naukowy: prof. dr hab. n. farm. Daria Orszulak-Michalak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Projekt graficzny: Piotr Grzybowski Wydawca: Axel Springer Polska spółka z o.o., ul. Domaniewska 52, 2-672 Warszawa Bezpłatny dodatek do Dziennika Polska Europa Świat Redaktor naczelny: Robert Krasowski Encyklopedia „Dziennika” ma wyłącznie charakter ogólnoinformacyjny. Nie może być traktowana jako podręcznik diagnostyki lub terapii albo środek zastępczy w stosunku do porady lekarskiej lub farmaceutycznej. Przed zastosowaniem leku zalecamy szczegółową lekturę informacji zawartych na ulotce lub na opakowaniu leku oraz konsultację z lekarzem lub farmaceutą.
cena do 5 zł.
metronldazol

UWAGI: unikać słońca i nie korzystać z solarium. Terapia nie powinna trwać dłużej niż 10 dni, zastrzeżenie to dotyczy łącznego czasu leczenia wszystkimi postaciami leku. W przypadku zakażenia rzęsistkiem pochwowym należy leczyć obu partnerów. Podczas leczenia oraz przez co najmniej 48 godz. od jego zakończenia obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu ze względu na możliwość wystąpienia poważnych działań niepożądanych ze strony układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego.

Metronidazol a alkohol alkohol
Metronidazol u osób starszych(65 lat i więcej)
Metronidazol dla dzieci(do 18 lat)
Metronidazol w ciąży
Metronidazol a karmienie piersią
Metronidazol a prowadzenie pojazdów
Metronidazol a antykoncepcja
Metronidazol refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania