Mozarin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Lexapro
Depralin tabletki
Escitil tabletki
Elicea tabletki
Aciprex
Servenon

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Mozarin zawiera jako substancję czynną escytalopram – lek z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) (ang.„Selective Serotonin Reuptake Inhibitors”), który znalazł zastosowanie u osób chorujących na niektóre zaburzenia psychiczne, głównie depresję i różnego rodzaju fobie. Escytalopram jest (S)-stereoizomerem escytalopramu, stąd jego nazwa: jako lek normalizujący stężenie serotoniny w mózgu, zupełnie niczym inne tego typu substancje, u większości zażywających go osób powoduje anorganizmę (niemożność osiągnięcia orgazmu), dlatego podczas jego stosowania powinno się również przyjmować metylofenidat, amantadynę, sildenafil lub żeń-szeń.

Depresja, lęk uogólniony (GAD), fobia społeczna (SAD), zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, zespół napięcia przedmiesiączkowego.
Nadwrażliwość na składniki preparatu, zespół serotoninowy, epilepsja, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia pracy serca, zaburzenia w obrazie EKG, Torsades de Pointes, krwawienie z żołądka, hipomagnezemia, hiponatremia, hipokaliemia, krwotok wewnętrzny, mania, depresja maniakalna, myśli samobójcze.
Przeciwwskazane jest jednoczesne stosowanie preparatu z inhibitorami monoaminoksydazy (selegilina, tranylcypromina, moklobemid), innymi lekami antydepresyjnymi (SSRI, DARI, NARI), inhibitorami enzymów wątrobowych (grejpfrut), dekstrometorfanem, 5-hydroksytryptofanem, substancjami zwiększającymi ciśnienie krwi, opioidami (morfina, kodeina, fentanyl, tramadol), doksylaminą, fenylefryną, bromfeniraminą, pseudoefedryną, kofeiną, fenylopropanolaminą, niektórymi antyhistaminami (klemastyna, difenhydramina, dimenhydrynat), chlordiazepoksydem, pochodnymi kwasu barbiturowego (allobarbital, fenobarbital), benzodiazepinami (klonazepam, alprazolam), anagrelidem, klomipraminą, solami litu i innymi. Podczas kuracji escytalopramem przed zastosowaniem jakiegokolwiek innego leku należy zapytać o opinię lekarza.
a) Ciężkie zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe uogólnione lub obsesyjno-kompulsywne – 10 mg 1x dziennie; maksymalnie 20 mg na dobę; b) fobia społeczna – 10 mg na dobę; w razie braku poprawy należy zwiększyć dawkę do 15 mg na dobę, a później 0 20 mg na przestrzeni kilku tygodni.
a) 10 mg, 28 tabletek powlekanych w opakowaniu – 27,02 zł; b) 15 mg, 28 tabletek powlekanych w opakowaniu – 48,30 zł; c) 20 mg, 28 tabletek powlekanych w opakowaniu – 85,29 zł.
Działanie leku może być widoczne po kilku tygodniach stosowania, zatem nie należy przerywać zażywania leku przez konsultacji lekarza.
Działania niepożądane
Podczas stosowania escytalopramu mogą wystąpić następujące działania niepożądane: ból głowy, zaburzenia koordynacji, nudności, wymioty, biegunka, uogólnione złe samopoczucie, bezsenność, anorgazmia, zaburzenia wytrysku, zmęczenie, śpiączka, konfuzja, konwulsje, skąpomocz, szybkie, nieregularne bicie serca, zwiększone pragnienie, bóle mięśni, spłycenie oddechu, obrzęk twarzy, łydek i dłoni, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, suchość ust, nadmierne nagromadzenie gazów w jelicie, problemy ze snem, kaszel, ból stawów, gorączka, katar, ból mięśni lub gardła oraz dziwne sny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mozarin a alkohol

Mozarin u osób starszych(65 lat i więcej)
Mozarin dla dzieci(do 18 lat)
Mozarin w ciąży
Mozarin a karmienie piersią
Mozarin a prowadzenie pojazdów
Mozarin a grejpfrut
Mozarin refundacja

Mozarin cena i opakowania

Mozarin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mozarin uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (4 opinie pacjentów)7 Opinie o Mozarin

 1. Anonim

  Jestem 36 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Mozarin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 884 dni w dawce: 15 mg(miligram). To silny SSR, lista skutków ubocznych wielka ale nie ma się czego bać, używam go czuje się o wiele lepiej, napewno nie zmienia w zombi. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Mozarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na depresja. Mozarin brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 245 dni w dawce: 10 mg(miligram). Postawił mnie na nogi ale tyje. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Mozarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 3. Anonim

  Jestem 36 letnią kobietą chorującą na depresja. Mozarin brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 79 dni w dawce: 20 mg(miligram). Wykańczały mnie skutki uboczne i ostatecznie zmusiły do odstawienia, co ciekawe uboków nie było przez pierwsze 2 tygodnie stosowania 20 mg potem zaczęły się pojawiać, a po 6 tygodniach przeszłam na fluoksetyn. Uboczne:zawroty głowy, duszności, nieregularna praca serca, zmęczenie, bóle stawów, mięśni i to narastało zamiast maleć,nawet lekarz się dziwił. Skutki uboczne oceniam na wyraźne. Skutki uboczne były wyjątkowo duże, na tyle, że musiałam kontaktować się z lekarzem celem dalszego przedyskutowania kontynuowania leczenia tym środkiem. Mozarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 4. Anonim

  Jestem 34 letnim mężczyzną chorującym na agorafobia. Mozarin brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 212 dni w dawce: 10 mg(miligram). Polecam Mozarin na agorafobię. Dawka 10 mg/d. Pierwsze efekty już po czterech tygodniach. Skutki uboczne (jadłowstręt, senność, potliwość) minęły u mnie po 2 tygodniach. Życzę wytrwałości w stosowniu ale lek dobry. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Mozarin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 5. Barbara

  Witam !
  Mam 52 lata. Mam skłonności do depresji ale nigdy nic nie zażywałam bo nie tolerowałam żadnych leków, mozarin biorę od trzech tygodni (zaczynałam od 1/2 10mg teraz biorę całą) Już po tygodniu zauważyłam jadąc w tramwaju, że się uśmiecham a nie płaczę, skończyły się prawie natychmiast bezsenne noce. Nie czuję żadnych skutków ubocznych, mam na myśli otumanienie czy brak koncentracji. Ważne – pamiętajcie aby sobie poradzić z depresją same leki nie wystarczą. Należy prowadzić aktywny i higieniczny tryb życia. Ja osobiście polecam jogę i medytacje oraz spacery, kto ma więcej siły może pobiegać. Nawet prof. Vetulini (psychofarmakolog, neurobiolog bardzo mądry i interesująca postać) medytacje uważa za bardzo pomocną.
  Pozdrawiam.
  Polecam również książki Beaty Pawlikowskiej z serii Księga kodów podświadomości.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania