Mucosolvan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Gripex tabletki
Deflegmin
Strepsils truskawkowy bez cukru
Tussal expectorans
Aspirin Effect
Cerutin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Mucosolvan bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ambroksol jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do roz­rzedzonej wydzieliny oskrzelowej. Patrz również: Deflegmin.

Stosowany jest po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, w schorzeniach układu oddechowego związanych z występowaniem zagęszczonego śluzu np. mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, astma. Patrz również: Deflegmin.
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, uczulenie na lek, I trymestr ciąży.
brak danych
Tabletki – dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2-3 razy dziennie 1 tabl. Dzieci 6-12 rż.: 2-3 razy dziennie 1/2 tabl. Syrop 30 mg/5 ml – dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty; dzieci 6-12 rż.: 2 razy dziennie po 3/4 łyżeczki do herbaty; dzieci 4-6 rż.: 2 razy dziennie po 1/2 łyżeczki do herbaty. Krople do inhalacji – dorośli i dzieci od 5 rż.: 1-2 inhalacje dziennie z 2-3 ml roztworu (15-22,5 mg); dzieci do 4 rż.: 1-2 inhalacje z 1-2 ml roztworu (7,5-15 mg).
Cena od 10 do 20 zł.
20 tabletek lub 50 tabletek, 1 tabletka zawiera 30 mg ambroksolu; 100 ml syropu, 5 ml (łyżeczka do herbaty) zawiera 30 mg ambroksolu; 100 ml roztworu do inhalacji, 1 ml zawiera 7,5 mg ambroksolu.
Uwaga! Przy niewydolności nerek dawkę zmniejszyć lub wydłużyć odstępy między dawkami. Nie zaleca się podawania prepa­ratu bezpośrednio przed snem.
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mucosolvan a alkohol

Mucosolvan u osób starszych(65 lat i więcej)
Mucosolvan dla dzieci(do 18 lat)
Mucosolvan w ciąży
Mucosolvan a karmienie piersią
Mucosolvan a prowadzenie pojazdów
Mucosolvan refundacja

Mucosolvan cena i opakowania

Mucosolvan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mucosolvan uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (4 opinie pacjentów)5 komentarzy Mucosolvan

 1. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na kaszel. Mucosolvan brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 2,5 ml(mililitrów). Syrop bardzo dobry na problemy z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny w czasie gdy mamy kaszel. Lek podawany jest różne w zależności od wieku. Można kupić lek bez recepty i nie jest taki drogi. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mucosolvan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą chorującą na kaszel. Mucosolvan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 13 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Często go stosuję w moim domu na kaszel,dzieci dobrze na niego reagują chociaż są alergikami i nie wszystko dla nich jest wskazane, ten syrop- tak. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mucosolvan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 63 letnim mężczyzną chorującym na kaszel. Mucosolvan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Bardzo dobry syrop szczególnie że działa skutecznie na kaszel mojego męża zatwardziałego palacza, ostatnio leczył kaszel chyba z 2 miesiące Mucosolwan mu nareszcie pomógł. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Mucosolvan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na kaszek mokry. Mucosolvan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 120 ml(mililitrów). Bardzo dobry na mokry kaszel i oczyszczanie oskrzeli,to był trzeci syrop na mój męczący kaszel i dopiero on mi pomógł,nie jest najtańszy ale wart swojej ceny. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Mucosolvan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania