Mucosolvan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Gripex tabletki
Deflegmin
Strepsils truskawkowy bez cukru
Tussal expectorans
Aspirin Effect
Cerutin

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Ambroksol jest lekiem wykrztuśnym i upłynniającym wydzielinę dróg oddechowych. Ułatwia także penetrację antybiotyku do roz­rzedzonej wydzieliny oskrzelowej. Patrz również: Deflegmin.

Stosowany jest po zabiegach diagnostycznych na drzewie oskrzelowym, w schorzeniach układu oddechowego związanych z występowaniem zagęszczonego śluzu np. mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, astma. Patrz również: Deflegmin.
Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, uczulenie na lek, I trymestr ciąży.
brak danych
Tabletki – dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2-3 razy dziennie 1 tabl. Dzieci 6-12 rż.: 2-3 razy dziennie 1/2 tabl. Syrop 30 mg/5 ml – dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: 2 razy dziennie po 1 łyżeczce do herbaty; dzieci 6-12 rż.: 2 razy dziennie po 3/4 łyżeczki do herbaty; dzieci 4-6 rż.: 2 razy dziennie po 1/2 łyżeczki do herbaty. Krople do inhalacji – dorośli i dzieci od 5 rż.: 1-2 inhalacje dziennie z 2-3 ml roztworu (15-22,5 mg); dzieci do 4 rż.: 1-2 inhalacje z 1-2 ml roztworu (7,5-15 mg).
Cena od 10 do 20 zł.
20 tabletek lub 50 tabletek, 1 tabletka zawiera 30 mg ambroksolu; 100 ml syropu, 5 ml (łyżeczka do herbaty) zawiera 30 mg ambroksolu; 100 ml roztworu do inhalacji, 1 ml zawiera 7,5 mg ambroksolu.
Uwaga! Przy niewydolności nerek dawkę zmniejszyć lub wydłużyć odstępy między dawkami. Nie zaleca się podawania prepa­ratu bezpośrednio przed snem.
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Mucosolvan a alkohol

Mucosolvan u osób starszych(65 lat i więcej)
Mucosolvan dla dzieci(do 18 lat)
Mucosolvan w ciąży
Mucosolvan a karmienie piersią
Mucosolvan a prowadzenie pojazdów
Mucosolvan refundacja

Mucosolvan cena i opakowania

Mucosolvan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Mucosolvan uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 4 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (4 opinie pacjentów)5 Opinie o Mucosolvan

 1. Anonim

  Jestem 28 letnią kobietą chorującą na kaszel. Mucosolvan brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 2,5 ml(mililitrów). Syrop bardzo dobry na problemy z odkrztuszaniem zalegającej wydzieliny w czasie gdy mamy kaszel. Lek podawany jest różne w zależności od wieku. Można kupić lek bez recepty i nie jest taki drogi. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mucosolvan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Anonim

  Jestem 33 letnią kobietą chorującą na kaszel. Mucosolvan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 13 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Często go stosuję w moim domu na kaszel,dzieci dobrze na niego reagują chociaż są alergikami i nie wszystko dla nich jest wskazane, ten syrop- tak. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Mucosolvan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 3. Anonim

  Jestem 63 letnim mężczyzną chorującym na kaszel. Mucosolvan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Bardzo dobry syrop szczególnie że działa skutecznie na kaszel mojego męża zatwardziałego palacza, ostatnio leczył kaszel chyba z 2 miesiące Mucosolwan mu nareszcie pomógł. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Mucosolvan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 4. Anonim

  Jestem 29 letnią kobietą chorującą na kaszek mokry. Mucosolvan brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 2 dni w dawce: 120 ml(mililitrów). Bardzo dobry na mokry kaszel i oczyszczanie oskrzeli,to był trzeci syrop na mój męczący kaszel i dopiero on mi pomógł,nie jest najtańszy ale wart swojej ceny. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Mucosolvan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania