Myconolak

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Loceryl

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Myconolak jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Amorolfina, główny składnik Myconolaka, ma szeroki zakres działania. Powoduje zaburzenie syntezy steroli w błonie komórkowej grzybów. Charakteryzuje się dużą skutecznością w leczeniu zakażeń spowodowanych przez drożdżaki (Candida, Pityrosporum, Cryptococcus), dermatofity (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), pleśnie (Alternaria, Hendersonula, Scopulariopsis) i inne grzyby patogenne (Cladosporium, Fonsecaea, Wangiella, Coccidioides, Histoplasma, Sporothrix). Bakterie, z wyjątkiem Actinomyces, nie są wrażliwe na amorolfinę. Stosowana w postaci lakieru do paznokci penetruje poprzez płytkę paznokciową i działa na trudno dostępne grzyby znajdujące się w łożysku paznokcia. Stosowana w postaci kremu przenika szybko i całkowicie do głębokich warstw skóry.

Amorolfina jest stosowana do leczenia grzybicy paznokci i grzybic skórnych wywołanych przez gatunki wrażliwe na nią.
Nadwrażliwość na amorolfinę. Ciąża, Karmienie piersią. Nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, skórę zapalnie zmienioną lub pokrytą okluzyjnym opatrunkiem. Dzieci. Nie zaleca się stosowania.
brak danych
Lakier do paznokci – raz lub 2 razy w tyg. po wstępnym opiłowaniu, oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokcia pokryć lakierem całą powierzchnię chorobowo zmienioną. Poczekać do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić do czasu pełnego wyleczenia i regeneracji paznokcia, co zwykle trwa 6 do 12 mies.
Od 100 do 150zł.
5% leczniczy lakier do paznokci (50 mg/mL). Preparat zawiera chlorowodorek amorolfiny. Dawki podano w przeliczeniu na amorolfinę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Myconolak a alkohol

Myconolak u osób starszych(65 lat i więcej)
Myconolak dla dzieci(do 18 lat)
Myconolak w ciąży
Myconolak a karmienie piersią
Myconolak a prowadzenie pojazdów
Myconolak refundacja

Myconolak cena i opakowania

Myconolak Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Myconolak uzyskał ocenę 2.1 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.1/5 (3 opinie pacjentów)5 komentarzy Myconolak

 1. piotr

  TOTALNY BADZIEW!!! PIĘKNIE OPAKOWANY – PILNICZKI, HUSTECZKI, APLIKATORY. DZIAŁANIE TEGO WYNALAZKU POLEGA NA TOTALNYM WYPALENIU PAZNOKCIA. PO KURACJI TYM SPECYFIKIEM PAZNOKIEĆ WYGLĄDA ZNACZNIE GORZEJ NIŻ PRZED LECZENIEM. ZACZĘŁO COŚ ROSNĄĆ – TRUDNO TO NAWET OPISAĆ. CENA NIE ADEKWATNA DO JAKOŚCI I SKUTECZNOŚCI. PRZESTRZEGAM, NIE DAJCIE SIĘ W TO WROBIĆ!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. uprzejma

  Używam tego leku. Cena średnia. Jak to większość leków przeciwgrzybicznych – liczą sobie.
  Jestem w trakcie kuracji. Minęło 4 miesiące od rozpoczęcia kuracji samym lakierem co spowalnia proces leczenia bo z tabletek musiałam niestety zrezygnować.
  Paznokieć na dużym palcu odrasta zdrowy – ok. 0.7 cm zdrowego paznokcia to dla mnie sukces po stosowaniu wcześniej nic nie działających leków.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Mirona

  Stosuję Myconolak od 1.5 roku ( tabletki, maść, lakier) , była poprawa a teraz pojawiła się jakaś zmiana na paznokciu i nie widać końca terapii. Oceniam preparat jako nieskuteczny.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. maniek

  Może nie działać. Ja mam problem z paznokciami i powiem wam coś. Grzybica często mylona jest z ŁUSZCZYCĄ paznokci. A na to nie ma skutecznego lekarstwa.

  Odpowiedz
 5. maks

  Środki wysuszające, moczenie w solance a także w płynie do płukania jamy ustnej, żyworódka-okłady na noc i najlepiej przewiewne odkryte obuwie. Dieta bogata w cynk i magnez , należy zadbać o prawidłową kwasotę żołądka, ktoś kto ma zgagę ma niedokwasowość i zatruwa swój organizm niestrawionymi gnijącymi aminokwasami.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania