Myconolak

Opis leku:

Działanie leku

Lek o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym. Amorolfina, główny składnik Myconolaka, ma szeroki zakres działania. Powoduje zaburzenie syntezy steroli w błonie komórkowej grzybów. Charakteryzuje się dużą skutecznością w leczeniu zakażeń spowodowanych przez drożdżaki (Candida, Pityrosporum, Cryptococcus), dermatofity (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), pleśnie (Alternaria, Hendersonula, Scopulariopsis) i inne grzyby patogenne (Cladosporium, Fonsecaea, Wangiella, Coccidioides, Histoplasma, Sporothrix). Bakterie, z wyjątkiem Actinomyces, nie są wrażliwe na amorolfinę. Stosowana w postaci lakieru do paznokci penetruje poprzez płytkę paznokciową i działa na trudno dostępne grzyby znajdujące się w łożysku paznokcia. Stosowana w postaci kremu przenika szybko i całkowicie do głębokich warstw skóry.

Amorolfina jest stosowana do leczenia grzybicy paznokci i grzybic skórnych wywołanych przez gatunki wrażliwe na nią.
Nadwrażliwość na amorolfinę. Ciąża, Karmienie piersią. Nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, skórę zapalnie zmienioną lub pokrytą okluzyjnym opatrunkiem. Dzieci. Nie zaleca się stosowania.
brak danych
Lakier do paznokci – raz lub 2 razy w tyg. po wstępnym opiłowaniu, oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokcia pokryć lakierem całą powierzchnię chorobowo zmienioną. Poczekać do wyschnięcia. Leczenie należy prowadzić do czasu pełnego wyleczenia i regeneracji paznokcia, co zwykle trwa 6 do 12 mies.
Od 100 do 150zł.
5% leczniczy lakier do paznokci (50 mg/mL). Preparat zawiera chlorowodorek amorolfiny. Dawki podano w przeliczeniu na amorolfinę.

Myconolak a alkohol alkohol
Myconolak u osób starszych(65 lat i więcej)
Myconolak dla dzieci(do 18 lat)
Myconolak w ciąży
Myconolak a karmienie piersią
Myconolak a prowadzenie pojazdów
Myconolak refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania