Mycospor Onychoset

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, stosowany w grzybiczych zakażeniach paznokci. Mocznik zawarty w preparacie działa zmiękczająco na keratynę paznokci, co ułatwia jej bezbolesne usunięcie. Patrz również: MICETAL.

Krem: grzybica skóry tułowia, rąk i fałdów skóry; łupież pstry i łupież rumieniowy; grzybica stóp; powierzchowne drożdżyce (kandydiozy) skóry. Maść: grzybica paznokci.
Nadwrażliwość na lek i inne pochodne imidazolu: klotrimazol, mikonazol i ketokonazol. Ostrożnie w I trymestrze ciąży.
nie znaleziono
Według wskazań lekarza; maść nanieść na zmienione chorobowo płytki paznokciowe i zakleić plastrem na 24 h. Podczas codziennej zmiany plastra, po uprzednim wymoczeniu paznokcia przez 10 min w ciepłej wodzie, należy usunąć skrobakiem chorobowo zmienioną warstwę paznokcia. MYCOSPOR: zmienioną skórę smarować 1 raz na dobę wieczorem przez kilka tygodni w zależności od wskazania; MYCOSPOR ONYCHOSET. stosować przez 7-14 dni zgodnie z ulotką producenta; po nałożeniu maści paznokieć należy okleić plastrem; przed ponownym nałożeniem maści przez 10 minut moczyć stopę w ciepłej wodzie i skrobakiem usunąć zmienioną część paznokcia, po 14 dniach należy kontynuować leczenie kremem przez co najmniej 4 tygodnie.
MYCOSPOR: krem: 10 mg w 1 g, cena od 30 do 50 zł;
MYCOSPOR ONYCHOSET: maść: 10 mg w 1 g, cena od 50 do 100 zł
10 g maści + 15 plastrów + skrobak do paznokci, 1 g zawiera 10 mg bifonazolu i 400 mg mocznika.
UWAGI: leczenia nie należy przerywać przed terminem określonym przez lekarza, nawet jeżeli ustąpią wszystkie objawy choroby. Należy unikać jednoczesnego stosowania innych leków na to samo miejsce na skórze. Powinno się unikać kontaktu leku z oczami; należy umyć ręce po zastosowaniu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane są rzadkie, choć mogą występować miejscowe reakcje dotyczące płytek paznokciowych: zaczerwienienie i łuszczenie się. Kontakt z lekarzem jest wskazany, jeżeli w czasie leczenia brak jest poprawy lub dochodzi do zaostrzenia objawów.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Mycospor a alkohol

Mycospor u osób starszych(65 lat i więcej)
Mycospor dla dzieci(do 18 lat)
Mycospor w ciąży
Mycospor a karmienie piersią
Mycospor a prowadzenie pojazdów
Mycospor refundacja

Mycospor cena i opakowania

Mycospor Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania