Nasodren

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Nasodren to naturalny, wodny roztwór w postaci aerozolu do nosa, zawierający wyciąg z fiołka alpejskiego. Wyciąg ten wywołuje efekt mechanicznego drenażu zgromadzonej wydzieliny śluzowej, ułatwiając jej usunięcie.

Wskazany w celu usuwania wydzieliny znajdującej się w górnych drogach oddechowych oraz jamach nosowych i do oczyszczania tych elementów układu oddechowego.
Nie zaleca się stosowania preparatu w wypadku nadwrażliwości na jego składniki, jeśli występują polipy lub cysty w nozdrzach lub zatokach przynosowych, u dzieci poniżej 5 roku życia oraz u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Należy poinformować lekarza o przyjmowaniu następujących leków: antyhistaminowych H1, antycholinergicznych, parasympatykomimetyków, antykoagulantów.
Zaleca się stosowanie preparatu jeden raz dziennie, poprzez rozpylenie aerozolu do każdego otworu nosowego, najlepiej wieczorem. Zaleca się kontynuowanie stosowania preparatu przez tydzień.
Jedna fiolka zawiera 50mg liofilizatu substancji czynnej.
Po otwarciu, preparat powinien być przechowywany w lodówce przez okres nie dłuższy niż 16 dni. Podczas pierwszych dwóch godzin od zastosowania preparatu nie zaleca się prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po stosowaniu leku powyżej 8 dni bez wyraźnej poprawy, należy skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nasodren a alkohol

Nasodren u osób starszych(65 lat i więcej)
Nasodren dla dzieci(do 18 lat)
Nasodren w ciąży
Nasodren a karmienie piersią
Nasodren a prowadzenie pojazdów
Nasodren refundacja

Nasodren cena i opakowania

Nasodren Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania