Nasometin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Przechowywanie

Czy Nasometin jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Substancją czynną leku Nasometin jest mometazonu furoinian, który należy do grupy średnio silnie działających glikokortykosteroidów. Jak inne leki z tej grupy, wykazuje działanie przeciwzapalne, immunosupresyjne, przeciwświądowe oraz przeciwalergiczne. Mechanizm działania polega na hamowaniu uwalniania substancji biorących udział w rozwijaniu się reakcji zapalnej.

Stosowany w leczeniu objawów sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa u dorosłych i u dzieci w wieku lat 6 lub też starszych. Leczenie u pacjentów z umiarkowanymi do ciężkich objawami sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa w wywiadzie, można rozpocząć do czterech tygodni przed przewidywanym początkiem okresu pylenia. Leczenie objawowe polipów nosa u dorosłych w wieku 18 i więcej lat.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nieleczone miejscowe zakażenie błony śluzowej nosa. Niedawno przebyty zabieg chirurgiczny nosa lub uraz nosa.  
Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku zmiany leczenia z doustnych glikokortykosteroidów na mometazonu furoinian. W takim przypadku może dojść do niewydolności kory nadnerczy, trwającej nawet kilka miesięcy.
Leczenie sezonowego lub całorocznego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa: zwykle stosuje się dwa rozpylenia (50µg na rozpylenie) do każdego otworu nosa na dobę (dawka całkowita tak stosowanego leku to 200µg). Kiedy objawy zaczną ustępować, poleca się zmniejszenie dawki do jednego rozpylenia produktu do każdego otworu nosowego raz na dobę. Dawka maksymalna to 400µg na dobę.
Dzieci w wieku 6-11 lat: zaleca się jedno rozpylenie (50µg) do każdego otworu nosowego raz na dobę (dawka całkowita wynosi 100µg). Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 6 roku życia.
Leczenie polipów nosa: zwykle stosowana dawka początkowa to dwa rozpylenia do każdego otworu nosowego raz na dobę (dawka całkowita 200µg). W razie nieustępowania objawów, dawkę można zwiększyć do 400µg na dobę.  
Około 30zł.
Jedna dawka zawiera 50µg mometazonu furoinianu oraz 0,02mg benzalkoniowego chlorku.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nasometin a alkohol

Nasometin u osób starszych(65 lat i więcej)
Nasometin dla dzieci(do 18 lat)
Nasometin w ciąży
Nasometin a karmienie piersią
Nasometin a prowadzenie pojazdów
Nasometin refundacja

Nasometin cena i opakowania

Nasometin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)3 komentarze Nasometin

 1. róża rzeplińska

  Lek który wysusza śluzówkę nosa tak skutecznie że zatkał mi nos na 24 h utrudnia oddychanie powoduje ból głowy lekarz idiota przepisał mi go na zatoki dawno tak nie walczyłam o oddech przez sen budząc się co pół godziny. Koszmar.

  Odpowiedz
  • Ela

   Tak bo to jest na alergiczny katar a on napisał byle co,a ja jestem alegiczka farm pierwszy dzień też nie był za przyjemny ale teraz czuję się super biorę je cały czas pozdrawiam

   Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania