Nizoral

Opis leku:

Działanie leku

Jest to lek przeciwgrzybiczy, pochodna imidazolu, działający skutecznie na wiele grzybów chorobotwórczych, powodujących grzybice powierzchowne, czyli umiejscowione na skórze i błonach śluzowych. Znajduje się w niektórych szamponach przeciwłupieżowych.
Patrz również: NIZAX

Krem: łojotokowe zapalenie skóry; łupież pstry i drożdżyce (2-3 tygodni); grzybica tułowia (3-4 tygodni); grzybica kończyn (2-4 tygodni); grzybica stóp (4-6 tygodni); szampon: łupież zwykły i łojotokowe zapalenie skóry (2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodni; zapobiegawczo: 1 raz co 2 tygodnie; łupież pstry (leczniczo -1 raz na dobę przez 5 kolejnych dni; zapobiegawczo przed okresem letnim -1 raz na dobę przez 3 kolejne dni).
Nadwrażliwość na lek i inne pochodne imidazolu: klotrimazol, mikonazol i ekonazol.
nie znaleziono
Krem: łojotokowe zapalenie skóry; łupież pstry i drożdżyce: smarować 1-2 razy na dobę przez 2-3 tygodnie; grzybica tułowia: jw. przez 3-4 tygodnie; grzybica kończyn: jw. przez 2-4 tygodnie; grzybica stóp: jw. przez 4-6 tygodni; szampon należy nanieść na skórę głowy, spłukać po 5 minutach: łupież zwykły i łojotokowe zapalenie skóry. 2 razy w tygodniu przez 2-4 tygodnie; zapobiegawczo: 1 raz co 2 tygodnie; łupież pstry: leczniczo: 1 raz na dobę przez 5 kolejnych dni; zapobiegawczo przed okresem letnim: 1 raz na dobę przez 3 kolejne dni.
cena od 20 do 30 zł
krem, szampon: 20 mg w 1 g; ketokonazol
Należy unikać jednoczesnego stosowania innych leków na to samo miejsce na skórze. Nie powinno się stosować leku pod zamkniętym opatrunkiem. Unikać kontaktu leku z oczami; należy umyć ręce po zastosowaniu.
Działania niepożądane
Działania niepożądane są rzadkie, choć w miejscu zastosowania może powstać podrażnienie, zaczerwienienie, kłucie, pieczenie lub świąd. Kontaktu z lekarzem wymaga swędząca wysypka, a także brak poprawy lub zaostrzenie objawów w czasie leczenia.

Nizoral a alkohol alkohol
Nizoral u osób starszych(65 lat i więcej)
Nizoral dla dzieci(do 18 lat)
Nizoral w ciąży
Nizoral a karmienie piersią
Nizoral a prowadzenie pojazdów
Nizoral a słońce i solarium ☼
Nizoral refundacja

Nizoral Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nizoral uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Nizoral

Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania