Nolicin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów II generacji o szerokim spektram działania. Fluorochinolony blokują replikację DNA bakterii przez wiązanie się z enzymem – gyrazą (topoizomerazą II).

Stosuje się go w leczeniu ostrych i przewlekłych zapaleń nerek, miedniczek nerkowych, pęcherza moczowego.
Także uczulenie na inne fluorochinolony. Padaczka i uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego przebiegające z drgawkami lub podwyższoną skłonnością do drgawek, depresja i psychoza; nasilone objawy miażdżycy naczyń mózgowych, ciężka niewydolność nerek lub wątroby (marskość). Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G6PD).
Leki zobojętniające sok żołądkowy, związki wapnia (calcium), żelaza (ferrum), cynk (zincum), w tym preparaty witaminowo-mineralne zawierające sole tych pierwiastków, bizmut (bismuth subcitrate) oraz sukralfat (sucralfate) hamują wchłanianie norfloksacyny z przewodu pokarmowego, powodując osłabienie jej działania; w przypadku konieczności jednoczesnego leczenia tymi preparatami i norfloksacyną należy zachować minimum trzygodzinny odstęp przy ich zażywaniu. Nie stosować łącznie z tetracyklinami (doxycycline, tetracycline), nitrofurantoiną (wzajemne osłabienie działania przeciwbakteryjnego). Norfloksacyna nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych, a osłabia skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych. Cymetydyna (cimetidine) wydłuża działanie norfloksacyny (konieczne zmniejszenie dawki). Z cyklosporyną (ciclosporine) może wywołać odwracalną niewydolność nerek.
Przyjmować na pusty żołądek (1 godzinę przed lub 2 godziny po posiłkach); ostre zakażenia: 2 razy na dobę po 400-800 mg przez 7 do 10 dni; przewlekle (do 12 tyg.) zakażenia układu moczowego; zapobieganie nawracającym zakażeniom układu moczowego: 1 raz na dobę 200 mg wieczorem przez 1-2 lata; zapalenie pęcherza moczowego u kobiet: 2 razy na dobę po 400 mg przez 3 dni; przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego: 2 razy na dobę po 400 mg przez 4-6 tygodni; zakażenia żołądkowo – jelitowe: 2 razy na dobę po 400 mg przez 5 dni; biegunka podróżnych: 1 raz na dobę 400 mg od dnia poprzedzającego podróż do 2 dni po powrocie; ostra rzeżączka: jednorazowo 1200 mg lub 2 razy na dobę po 400 mg przez 3-7 dni.
Cena od 5 do 10 zł.
20 tabletek, 1 tabletka zawiera 400 mg norfloksacyny.
Norfloksacyny, podobnie jak innych fluorochinolonów, nie wolno stosować u dzieci poniżej 16. roku życia (w okresie wzrostu) ze względu na możliwość trwałego uszkodzenia rozwijających się chrząstek stawowych. Leki z grupy fluorochinolonów nie powinny być stosowane w banalnych infekcjach, wrażliwych na leczenie innymi antybiotykami. Podczas leczenia (oraz kilka dni po jego zakończeniu) unikać słońca (lek ma działanie fotouczulające, czyli pod wpływem światła słonecznego prowokuje występowanie zmian skórnych); należy pić duże ilości płynów; obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu. Działaniem niepożądanym charakterystycznym dla fluorochinolonów jest zapalenie ścięgien, głównie ścięgna Achillesa; bardzo rzadko może to prowadzić do zerwania ścięgna. Pojawiający się ból, zwłaszcza gwałtowny, zlokalizowany na tylnej powierzchni podudzia połączony z bólem podczas ruchu, a zwłaszcza z nagłym opadaniem stopy wymaga pilnej konsultacji lekarskiej.
Działania niepożądane
Stosunkowo często może powodować dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (nudności, uczucie pełności w nadbrzuszu, wymioty), ponadto bóle i zawroty głowy, nadmierne pobudzenie, bezsenność, bóle mięśni i stawów, zaburzenia widzenia, smaku i słuchu, światłowstręt, nadwrażliwość na promienie słoneczne, a niekiedy omdlenia i drgawki. W wyjątkowych przypadkach, szczególnie podczas długotrwałego stosowania leku, może dojść do zakażeń przewodu pokarmowego bakteriami opornymi na lek (co objawia się złym samopoczuciem, gorączką, bólami brzucha, ciężką biegunką). W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych dolegliwości należy przerwać stosowanie leku i bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Nolicin a alkohol

Nolicin u osób starszych(65 lat i więcej)
Nolicin dla dzieci(do 18 lat)
Nolicin w ciąży
Nolicin a karmienie piersią
Nolicin a prowadzenie pojazdów
Nolicin refundacja

Nolicin cena i opakowania

Nolicin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Nolicin uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (2 opinie pacjentów)6 Opinie o Nolicin

 1. Anonim

  Jestem 22 letnią kobietą chorującą na zapalenie nerek. Nolicin brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 9 dni w dawce: 400 mg(miligram). Lek bardzo dobry na problemy z nerkami i zbyt częstym oddawaniem moczu. Lek brany 2 razy dziennie po 1 tabletce przez prawie 10 dni pomógł w 100%. Polecam te tabletki. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Nolicin w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Nolicin stosuję od 2 dni. Wczoraj w nocy po 24h od pierwszego zastosowania poczułam ból w lewym boku ( coś jak w przypadku kolki nerkowej ) i dyskomfort żołądka.
  Poza tym pojawiła się wysypka na łopatkach oraz lędźwiach. Ból pęcherza i problem z oddawaniem moczu ustępuje.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 3. pacjetka

  Po dwoch dobach stosowania leku Nolicin 400 mg w ilosci (2×1- 7 dni),potem ( 1×1/2 na noc) do wyczerpania opakowania(20 tabletek), zadzwonilam do lekarza z powodu totalnego dyskomfortu mojego organizmu:bol zoladka, mdlosci, zawroty glowy,oslabienie,opozniona reakcja.
  Lekarz zalecil redukcje leku z 1 tabletki do1/2 tabletki, dolegliwosci nie ustapily.
  Odczuwam zabojcze dzialanie leku i zmuszona jestem odstawic lek.

 4. Anonim

  Samo zasadnicze działanie leku jest bardzo dobre, w przypadku zapalenia nerek pomaga bardzo szybko. Jednak u mnie po 2 dniach wystąpiły silne zawroty głowy i inne wymienione objawy neurologiczne

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania