Ototalgin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Nurofen Forte
Otinum krople do uszu
Cue

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ototalgin bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

W sezonie jesienno-zimowym, po basenie lub locie samolotem wielu pacjentów skarży się na ból, świąd ucha. Często przyczyną tych objawów są stany zapalne ucha zewnętrznego. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest konsultacja z lekarzem. W szczególnych przypadkach można krótkotrwale stosować dostępne bez recepty krople do uszu zawierające salicylan choliny, jednak należny pamiętać, iż nieprawidłowo leczone zapalenie ucha może skutkować poważnymi konsekwencjami. Ototalgin stosowany miejscowo wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Produkt leczniczy dostępny jest bez recepty, wyłącznie w celu doraźnego leczenia(do 3 dni), nie jest przeznaczony dla osób uczulonych na salicylany.

Lek stosuje się doraźnie w stanach zapalnych zewnętrznego przewodu słuchowego, które objawiają się świądem, bólem, zaczerwienieniem. Również produkt leczniczy zalecany jest do zmiękczania i usuwania woskowiny przed płukaniem zewnętrznego przewodu słuchowego, dzięki zawartości glicerolu.
Alergia na salicylan choliny lub salicylany(kwas acetylosalicylowy) lub na inne składniki leku. Uszkodzenie błony bębenkowej, krwawienia lub wycieki z ucha, silny ból ucha wraz z pogorszeniem słuchu.
Stosowanie równocześnie produktów z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (np. aspiryna, ibuprofen) może powodować nasilenie działania miejscowego leku.
Lek stosuje się miejscowo w uchu. Dawka zalecana dla dorosłych pacjentów: 3-4 krople leku od 2 do 4 razy na dobę zakraplać do chorego ucha.
około 17zł.
1 gram kropli do uszu zawiera 200mg salicylanu choliny oraz substancje pomocnicze(m.in. glicerol).
Lek przeznaczony jest wyłącznie do stosowania doraźnego, maksymalnie 3 dni bez konsultacji z lekarzem. W przypadku pojawienia się dodatkowych objawów, które świadczą o rozwijającym się procesie chorobowym(np.gorączka, wyciek z ucha) lub braku skuteczności po 3 dniach samodzielnego stosowania należy również poinformować lekarza.
Działania niepożądane
Najczęstszym działaniem niepożądanym jest podrażnienie skóry(objawy nadwrażliwości).

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ototalgin a alkohol

Ototalgin u osób starszych(65 lat i więcej)
Ototalgin dla dzieci(do 18 lat)
Ototalgin w ciąży
Ototalgin a karmienie piersią
Ototalgin a prowadzenie pojazdów
Ototalgin refundacja

Ototalgin cena i opakowania

Ototalgin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ototalgin uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Ototalgin

 1. justyna

  Za granicą kupiłam odpowiednik tego leku 3 razy taniej. W Polsce kosztuje około 15 zł. Od wczoraj boli mnie ucho, objawy zapalenia, po zakropieniu ból się znacznie zmniejszył (zakropiłam raz, kilka kropel na wyczucie). Przed chwilą zakropiłam drugi raz – miejmy nadzieję, że słusznie dałam 4. 🙂

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Mariusz

  Działa, miałem okropny ból promenujący na zęby,szyje oraz cała głowę nie mogłem nic jeść ani o niczym myśleć po 30 minutach ból się zmniejszył a na następny dzień praktycznie nic nie czułem. Polecam

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania