Otrex 600

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Acard
Lioton żel
Phlebodia
Polocard
Rutinoscorbin
Aflavic

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Otrex 600 bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat zawiera diosminę – związek flawonowy, składający się z cząsteczki diosmetyny i dwucukru – która wykazuje działanie ochronne i wzmacniające naczynia krwionośnych. Diosmina zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń żylnych, działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, ponadto zmniejsza zastój żylny w kończynach dolnych, zupełnie niczym niesteroidowe leki przeciwzapalne (aspiryna, ibuprofen, pyralgina) hamuje syntezę prostaglandyn, ponadto zmniejsza wydzielanie histaminy oraz wolnych rodników tlenowych, które prowadzą do poważnych zmian neurodegeneracyjnych układu nerwowego.

Niewydolność żylna kończyn dol­nych (żylaki kończyn dolnych, uczucie „ciężko­ści nóg”, bóle i nocne kurcze nóg); zaostrzenie dolegliwości ze strony żylaków odbytu; zabu­rzenia krążenia żylnego podczas ciąży; obrzęki limfatyczne; pomocniczo w owrzodzeniach pod­udzi oraz w nadmiernych krwawieniach mie­siączkowych.
Nie należy stosować leku w przypadku stwierdzenia nadwrażliwości na diosminę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Preparatu nie wolno stosować u osób z hemofilią (zbyt rozrzedzoną krwią), ani kobiet w ciąży lub karmiących piersią.
Diosmina wykazuje interakcje z lekami rozrzedzającymi krew (warfaryną, aspiryną, klopidogrelem, tiklopidyną, pyralginą itp.)
Niewydolność naczyń żylnych: 1 razy na dobę 1 tabletka na czczo; zaostrzenie za­palenia żylaków odbytu: 2-3 razy na dobę po 1 tabletce podczas posiłków.
Około 20 zł.
1 tabletka zawiera 600 mg diosminy + substancje pomocnicze.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Otrex a alkohol

Otrex u osób starszych(65 lat i więcej)
Otrex dla dzieci(do 18 lat)
Otrex w ciąży
Otrex a karmienie piersią
Otrex a prowadzenie pojazdów
Otrex a grejpfrut
Otrex refundacja

Otrex cena i opakowania

Otrex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Otrex 600 uzyskał ocenę 2.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Otrex 600

  1. manka

    ma nie najlepsze dzialanie przez1tydzen bralam po pol tabletki a potem po jednej ale po kilku dniach musialam wrocic do polowki bo zrobilo sie fatalnie z jaka noga polozylam sie wieczur z taka sama sstawalam rano teraz biore po pol ale nie ma zadnej poprawy tyle tylko ze nie jest fatalnie.

    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania