Positivum

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Jest to suplement diety w postaci tabletek. Wspomaga zasypianie i utrzymanie spokojnego snu, a także łagodzi stany emocjonalne. W skład produktu wchodzą wyciągi z melisy, chmielu i krokusa uprawnego.
Melisa i chmiel są to znane środki uspokajające, wyciszające i łagodzące nerwy. Rozkurczają również mięśnie gładkie układu pokarmowego wpływając na trawienie.
Składniki wyciągu wodnego i olejku eterycznego z melisy mają udowodnione działanie uspokajające i nasenne. Nie wyjaśniono dokładnie jakie związki warunkują działanie uspokajające, natomiast właściwości rozkurczające i poprawiające trawienie wykazują obecne w surowcu kwasy fenolowe. Za uspokajające i wpływające na trawienie działanie wyciągów z szyszek chmielu odpowiadają kwasy goryczowe i ich metabolity. Zmniejszają one przekaźnictwo impulsów nerwowych do mózgu i hamują niektóre jego ośrodki. Tym samym dochodzi do uspokojenia i proces zasypiania przebiega płynniej. Wyciąg z krokusa może się przyczynić do poprawy nastoju i równowagi emocjonalnej, jednak jego ilość jest znikoma.
Suplement przyjmowany regularnie będzie działał podobnie do mieszanki ziół uspokajających ułatwiając zasypianie i kontrolę emocji. Niestety w skład tabletek wchodzi również szereg barwników, wypełniaczy i substancji stabilizujących, m.in. żółcień chinolinowa – barwnik podejrzewany o wywoływanie nadpobudliwości i ADHD u dzieci.

Problemy z zasypianiem, stany pobudzenia emocjonalnego.
Nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu.
brak danych
Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki 3x dziennie.
brak danych
1 tabletka zawiera:
wyciąg z melisy: 50 mg
wyciąg z szyszek chmielu: 25 mg
wyciąg z krokusa uprawnego: 5 mg

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Positivum a alkohol

Positivum u osób starszych(65 lat i więcej)
Positivum dla dzieci(do 18 lat)
Positivum w ciąży
Positivum a karmienie piersią
Positivum a prowadzenie pojazdów
Positivum refundacja

Positivum cena i opakowania

Positivum Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania