Posterisan H

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Działanie leku i ulotka

Jest to preparat zawierający zawiesinę kultury bakteryjnej pałeczek okrężnicy, która ma przyspieszać regenerację tkanek i zwiększać odporność na zakażenia. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i uśmierza ból.

Ciężkie przypadki żylaków odbytu zewnętrznych i we­wnętrznych; wyprysk okołoodbytniczy, świąd odby­tu, szczeliny i pęknięcia okołoodbytnicze.
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować go w zakażeniach grzybiczych, bakteryjnych i wirusowych skóry w okolicy odbytu. Poinformuj lekarza, jeśli stwierdzono u ciebie gruźlicę, cukrzycę, zaćmę lub jaskrę. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci.
Nasila działanie glikokortykosteroidów.
Według wskazań lekarza; zaleca się jednoczesne stosowanie czopków i maści, służącej do nakładania na okolice odbytu. Preparat nie powinien być stosowany dłużej niż 1-2 tygodnie. Cienką warstwę maści (ok. 2,5 g) należy 2 razy na dobę, rano i wieczorem nakładać na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry oraz błony śluzowej i rozsmarować. Czopki: stosować 2 razy na dobę, rano i wieczorem, najlepiej po wypróżnieniu, wprowadzając jeden czopek głęboko do odbytnicy.
cena od 30 do 50 zł
maść 1 g: 166,7 mg wodnej zawiesiny bakterii i produktów przemiany materii z 330 min martwego szczepu bakterii Escherichia coli + 2,5 mg hydrokortyzonu; czopki: 387,1 mg wodnej zawiesiny bakterii i produktów przemiany materii z 660 min martwego szczepu bakterii Escherichia coli + 5 mg hydrokortyzonu
W celu złagodzenia objawów występujących w żylakach odbytu zalecane jest także przestrzeganie ogólnych zasad. Należą do nich: stosowanie ciepłych nasiadówek, wypoczynek w łóżku, którego nożna część jest uniesiona, spożywanie diety bogatej w błonnik, zawierającej świeże owoce i warzywa, picie dużej ilości płynów (ok. 8–10 szklanek na dobę), unikanie parcia na stolec i oddawanie stolca z nogami skrzyżowanymi po turecku.
Działania niepożądane
Lek może powodować miejscowe podrażnienie. Zaostrzenie objawów wymaga pilnego kontaktu z lekarzem.

Posterisan a alkohol

Posterisan u osób starszych(65 lat i więcej)
Posterisan dla dzieci(do 18 lat)
Posterisan w ciąży
Posterisan a karmienie piersią
Posterisan a prowadzenie pojazdów
Posterisan refundacja

Posterisan cena i opakowania

Posterisan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Posterisan H uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Posterisan H

  1. paskuda

    Nigdy nie wiedziałam co to hemoroidy ale po badaniu hsg wyszło mi to paskudztwo. Próbowałam procto gliwenolu i procto hemolanu i było jeszcze gorzej ani siedzieć ani leżeć ani stać. Dopiero posterisan h pomógł fakt że nadmiar skóry trochę został ale ból minął

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania