Pramolan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Sympramol

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Pramolan jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Stosunkowo słabe przeciwdepresyjne, wyraźne uspokajające, przeciwlękowe, ułatwiające zasypianie, przeciwhistaminowe; brak wpływu na napęd – lek z grupy trójcyklicznych (trójpierścieniowych) leków przeciwdepresyjnych I (starej) generacji.

Łagodne i umiarkowanie nasilone zaburzenia lękowo-depresyjne przebiegające z nadmiernym pobudzeniem, niepokojem, zaburzeniami koncentracji uwagi, zaburzeniami zasypiania; nerwice narządowe (w tym zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, moczowo-płciowego, układu pokarmowego, bóle głowy), zaburzenia okresu przekwitania; pomocniczo w chorobach skóry.
patrz AMITRIPTYLINUM
Podawać podczas posiłku lub po posiłku. Dorośli: 2-3 razy na dobę po 50 mg (lub 50 mg rano i 100 mg wieczorem); maksymalna dawka dobowa: 300 mg (3 razy na dobę po 100 mg). Opipramol rozwija pełne działanie po co najmniej 2 tygodnie nieprzerwanego stosowania – zmiany dawkowania mogą być dokonywane po tym okresie czasu. Leczenie długotrwałe (około 1-3 miesięcy). Dzieci powyżej 6. roku życia: maksymalna dawka dobowa: 100 mg.
cena od 10 do 20 zł
20 draż., 1 draż. zawiera 50 mg opipramolu.
UWAGI: patrz AMITRIPTYLINUM. Działania niepożądane, w tym cholinolityczne (patrz UWAGI w AMITRIPTYLINUM) występują znacznie rzadziej i mają niewielkie nasilenie. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Pramolan a alkohol

Pramolan u osób starszych(65 lat i więcej)
Pramolan dla dzieci(do 18 lat)
Pramolan w ciąży
Pramolan a karmienie piersią
Pramolan a prowadzenie pojazdów
Pramolan refundacja

Pramolan cena i opakowania

Pramolan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Pramolan uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 12 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (12 opinie pacjentów)10 komentarzy Pramolan

 1. Anonim

  Jestem 50 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 34 dni w dawce: 50 mg(miligram). Jestem bardzo zadowolona z leku chociaz troche przytyłam i poczatkowo miałam lekkie zawroty głowy i takie drżenie w ciele, które juz wczesniej zauważyłam przy stosowaniu leków uspakajających, ale te były jakby lżejsze, polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 46 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 92 dni w dawce: 50 mg(miligram). Dodaj Twoją opinię leczyłem depresje brałem lek,lecz wrócilo poczucie strachu i zdenerwowania teraz biore Sympramol, i po jednym i po drugim jestem senny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 47 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 161 dni w dawce: 50 mg(miligram). Jestem mile rozluźniony no i nareszcie sie wyspałem. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jestem 59 letnim mężczyzną chorującym na depresja. Pramolan brałem podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 145 dni w dawce: 50 mg(miligram). Denerwowałem się, nie spałem, i ta ciągła gonitwa myśli była bardzo nieprzyjemna, teraz jest lepiej, a na sen dostałem xanax. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 5. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 273 dni w dawce: 50 mg(miligram). Zniknęły „dołki” i trochę sie uspokoiłam. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 6. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 146 dni w dawce: 50 mg(miligram). Ten lek na mnie nie działa, jestem senna i tyle a jak trzeba w sytuacjach stresowych biorę co innego np.rudotel tyle dobrze że ten lek nieuzależnia. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 7. Anonim

  Jestem 47 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 57 dni w dawce: 50 mg(miligram). Brałam pramolan przez 4 tygodnie w trudnej dla mnie sytuacji, mnie akurat pomógł i uspokoił w zasadzie szybko bo po 2 tygodniach, lek jest bezpieczny według mnie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 8. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na depresja. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 106 dni w dawce: 2 tabletek. Brałam pramolan kilka tygodni przy dużych lękach i ulga była minimalna. to delikatny lek. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Pramolan w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 9. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na wyczerpanie nerwowe. Pramolan dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 91 dni w dawce: 2 tabletek. Miałem mieszane uczucia co do leku. Brałem, na początku nie było widać efektów. Miną tydzień no i było coraz lepiej, lekko odżyłem. Gdy się polepszyło przestałem ale po miesiącu powróciłem. Biorę profilaktycznie po jednej 2 ale co jakiś czas robię przerwę. Ogólnie lek mi pomógł i to jest ważne. Pozdrawiam. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Jestem 43 letnią kobietą chorującą na nerwica. Pramolan brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 208 dni w dawce: 2 tabletek. Leczyłam pramolanem napięciowy ból glowy spowodowany nerwicą, na początku rewelacyjnie mi pomógł, a potem objawy wróciły. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Pramolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania