Preductal MR

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Preductal MR jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Trimetazydyna hamuje wykorzystywanie kwasów tłuszczowych jako substratu energetycznego przez komórki mięśnia sercowego, zwiększając jednocześnie wykorzystanie w celach energetycznych glukozy. Dzięki temu zmniejsza się zużycie tlenu w sercu, gdyż mniej tlenu potrzeba na uzyskanie tej samej ilości energii z 1 grama glukozy niż z 1 grama kwasów tłuszczowych. Zmniejszając zapotrzebowanie serca na tlen przyczynia się do likwidacji głównej przyczyny powstawania objawów choroby niedokrwiennej serca – niewystarczającej (w stosunku do potrzeb) podaży tlenu.

    Choroba niedokrwienna serca. Zaburzenia w naczyniówce i siatkówce oka. Zawroty głowy pochodzenia naczyniowego lub na tle choroby Meniére`a. Szum w uszach.
Nie wolno stosować u osób uczulonych na trimetazidinę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed zapisaniem leku.
nie znaleziono
2 razy na dobę po 1 tabletce podczas posiłków
cena od 30 do 50 zł
20 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 20 mg trimetazydyny; Preductal MR: 160 tabletek powlekanych o zmodyfikowanym uwalnianiu, 1 tabletka zawiera 35 mg trimetazydyny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Preductal a alkohol

Preductal u osób starszych(65 lat i więcej)
Preductal dla dzieci(do 18 lat)
Preductal w ciąży
Preductal a karmienie piersią
Preductal a prowadzenie pojazdów
Preductal refundacja

Preductal cena i opakowania

Preductal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Preductal MR uzyskał ocenę 3.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.8/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Preductal MR

 1. Anonim

  Jestem 76 letnią kobietą chorującą na nadciśnienie. Preductal MR 35 mg brałam podczas 2 kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 90 dni w dawce: 35 mg(miligram). Lek przepisał pan doktor mojej mamie która ma nadciśnienie i szumy w uszach,ona jest zadowolona a ja mam watpliwości czy moze go stosować przy chorobie wieńcowej, bierze już tyle lakarstw. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Preductal MR 35 mg w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 46 letnim mężczyzną chorującym na szumy w uszach. Preductal MR 35 mg dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 151 dni w dawce: 35 mg(miligram). Ja mam pozytywne doświadczenie z tym lekiem, polecam chociaz nie jest tani. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Preductal MR 35 mg w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. tery

  Moja matka ma 85 lat a lek preductal MR bierze od kilkunastu lat twierdząc że pomaga w krążeniu i nie łapą ją skurcze nóg. Receptę od lekarza dostaje ale nigdy nie było postawionej diagnozy na co ma jej pomóc ten lek. Wypatrzyła w telewizji , że dla niej to będzie skuteczne a wszystko co brała wcześniej nic nie pomagało. Tyle razy tłumaczyłam że za długo bierze ten lek , co gorsze dostaje uczulenie, ma osłabienie, mdłości ( to twierdzi że na pewno coś zjadłam) . Mówi że jak nie weżmie raz to nocy przespać nie może i chyba by zmarła. Nie mogę przetłumaczyć żeby zmieniła inny lek twierdzi że lepszego niema .Ja myślę że wszystkie te objawy to od tego leku. Proszę o odpowiedz .

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania