Preductal MR tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Działanie leku i ulotka

Trimetazydyna hamuje wykorzystywanie kwasów tłuszczowych jako substratu energetycznego przez komórki mięśnia sercowego, zwiększając jednocześnie wykorzystanie w celach energetycznych glukozy. Dzięki temu zmniejsza się zużycie tlenu w sercu, gdyż mniej tlenu potrzeba na uzyskanie tej samej ilości energii z 1 grama glukozy niż z 1 grama kwasów tłuszczowych. Zmniejszając zapotrzebowanie serca na tlen przyczynia się do likwidacji głównej przyczyny powstawania objawów choroby niedokrwiennej serca – niewystarczającej (w stosunku do potrzeb) podaży tlenu.

    Choroba niedokrwienna serca. Zaburzenia w naczyniówce i siatkówce oka. Zawroty głowy pochodzenia naczyniowego lub na tle choroby Meniére`a. Szum w uszach.
Nie wolno stosować u osób uczulonych na trimetazidinę. Pacjenci cierpiący na niewydolność nerek lub wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed zapisaniem leku.
nie znaleziono
2 razy na dobę po 1 tabletce podczas posiłków
cena od 30 do 50 zł
PREDUCTAL: tabletki powlekane po 20 mg, PREDUCTAL MR: tabletki o zmodyfikowanym uwalnianiu po 35 mg

Dowiedz się więcej o składzie: .

Preductal a alkohol

Preductal u osób starszych(65 lat i więcej)
Preductal dla dzieci(do 18 lat)
Preductal w ciąży
Preductal a karmienie piersią
Preductal a prowadzenie pojazdów
Preductal refundacja

Preductal cena i opakowania

Preductal Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)1 opinia o Preductal MR tabletki

  1. tery

    Moja matka ma 85 lat a lek preductal MR bierze od kilkunastu lat twierdząc że pomaga w krążeniu i nie łapą ją skurcze nóg. Receptę od lekarza dostaje ale nigdy nie było postawionej diagnozy na co ma jej pomóc ten lek. Wypatrzyła w telewizji , że dla niej to będzie skuteczne a wszystko co brała wcześniej nic nie pomagało. Tyle razy tłumaczyłam że za długo bierze ten lek , co gorsze dostaje uczulenie, ma osłabienie, mdłości ( to twierdzi że na pewno coś zjadłam) . Mówi że jak nie weżmie raz to nocy przespać nie może i chyba by zmarła. Nie mogę przetłumaczyć żeby zmieniła inny lek twierdzi że lepszego niema .Ja myślę że wszystkie te objawy to od tego leku. Proszę o odpowiedz .

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania