Procto-Hemolan

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Hemorectal
Hemorol czopki
Rutinoscorbin

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Procto-Hemolan bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Składnikami leku Procto-Hemolan są dwie substancje: lidokaina i tribenozyd. Lidokaina, jako pochodna aminoksylenu, używana jest w medycynie do leczenia kaszlu oraz tachykardii i znieczulania miejscowego, ponieważ blokuje kanały sodowe, uniemożliwiając zakończeniom nerwowym wysyłanie sygnałów do ośrodkowego układu nerwowego; bywa łączona z adrenaliną w celu wzmocnienia tego efektu. Tribenozyd z kolei jest lekiem działającym przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo ponadto przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Zmniejsza przepuszczalność oraz poprawia napięcie ścian naczyń krwionośnych. Ogólnie lek posiada działanie zwiększające napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę (ruchliwość) naczyń chłonnych i przepływ limfy. Lek działa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, niweluje okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu, zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.

Z ulotki: Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu (hemoroidy). Patrz: Procto-Glyvenol krem.
Z ulotki: jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na tribenozyd lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Procto-hemolan? Jeśli dolegliwości związane z żylakami odbytu utrzymują się lub nasilają mimo stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Leczenie objawów związanych z żylakami odbytu powinno być krótkotrwałe. Patrz: Procto-Glyvenol krem.
Z ulotki: należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Nie stwierdzono występowania interakcji z innymi lekami. Stosowanie leku Procto-hemolan control z jedzeniem i piciem. Lek należy przyjmować podczas posiłków. Patrz: Procto-Glyvenol krem.
  Patrz: Procto-Glyvenol krem.
Od 10 do 20 zł.
W 100 g kremu znajduje się 5 g tribenozydu i 2,11 g lidokainy

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Procto-Hemolan a alkohol

Procto-Hemolan u osób starszych(65 lat i więcej)
Procto-Hemolan dla dzieci(do 18 lat)
Procto-Hemolan w ciąży
Procto-Hemolan a karmienie piersią
Procto-Hemolan a prowadzenie pojazdów
Procto-Hemolan refundacja

Procto-Hemolan cena i opakowania

Procto-Hemolan Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Procto-Hemolan uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Procto-Hemolan

 1. Anonim

  Jestem 48 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Procto-Hemolan brałam podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 czopków. Przy ostatniej napaści hemoroidów zakupiłam Procto Hemolan w czopkach i dodatkowo zażywałam Procto Hemolan control zawierające diosminę razem działają rewelacyjnie jestem zadowolona więc polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Procto-Hemolan w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania