Leki ALCON COUVREUR

Quinax

Lek do oczu, przeznaczony jest do leczenia zaćmy starczej, czyli zmętnienia soczewki rozwijającego się u osób powyżej 50 rż. Nie udowodniono, aby lek spowalniał postęp choroby. Wśród okulistów panuje natomiast opinia, że nie jest skuteczny w odwracaniu zmian, które już powstały w zmętniałej soczewce.

Tobradex krople

Skojarzone działanie składników: miejscowe przeciwzapalne, przeciwwysiękowe, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne.

Tobrex krople

Miejscowe silne przeciwbakteryjne (szczególnie wobec bakterii Pseudomonas aeruginosa). Miejscowe bakteriobójcze – lek z grupy antybiotyków aminoglikozydowych.

Maxitrol

Skojarzone działanie składników: silne przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbakteryjne. Preparat do stosowania miejscowego do oczu, zawierający dwa antybiotyki przeciwbakteryjne o uzupełniającym się zakresie działania: neomycynę i polimyksynę B. Jest stosowany w bakteryj­nych zakażeniach spojówek, powiek i rogówki.

Flarex

Preparat w postaci kropli do oczu o silnym działaniu przeciwzapalnym.  Miejscowe przeciwobrzękowe – lek z grupy glikokortykosteroidów.

Betoptic

Jest to lek beta-adrenolityczny zmniejszający ciśnienie śródgałkowe.

Alomide

Stosowany jest w chorobach oczu o podłożu alergicznym (zapalenie spojówek).

Alcaine krople do oczu

Syntetyczny, miejscowo działający środek znieczulający, stosowany przy znieczuleniach do małych zabiegów w obrębie gałki ocznej.