Leki ASTRAZENECA

Lynparza

Lek z grupy ftalazyn. Hamuje ludzką polimerazę poli(ADP-rybozę) (PARP) wskutek czego wykazuje działanie przeciwnowotworowe wobec raka otrzewnej, piersi, prostaty i jajników.

Crestor

Crestor jest lekiem obniżającym poziom cholesterolu we krwi. Pomaga zapobiegać zawałom serca oraz udarom mózgu.

Nolvadex

Jest to lek o działaniu przeciwestrogenowym (estrogeny są to kobiece hormony płciowe wydzielane przez jajniki), który za pomocą wielu zróżnicowanych mechanizmów hamuje rozwój nowotworów.

Arimidex

Arimidex zawiera anastrozol, lek należący do grup niesteroidowych inhibitorów aromatazy. Hamuje wytwarzanie estrogemów w tkankach obwodowych i w obrębie nowotworu.

Casodex

Jest to lek stosowany w leczeniu raka gruczołu krokowego (prostaty) i ewentualnych przerzutów.

Bambec

Preparat pobudza receptory β2 w oskrzelach, powodując ich rozkurcz.

Heminevrin

Lek o działaniu uspokajającym, nasennym i przeciwdrgawkowym. Działa silnie i krótko. Jest stosowany w leczeniu stanów niepokoju, pobudzenia, zaburzeń snu u osób w wieku podeszłym, stanów abstynencji alkoholowej.

Atacand

Hamujące działanie angiotensyny II przez wpływ na swoiste receptory, co powoduje długotrwałe (trwające co najmniej 24 godz.) rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, zmniejszenie przerostu mięśnia sercowego, a także ochronę nerek u chorych na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę.

Betaloc ZOK tabletki

Obniża ciśnienie tętnicze krwi, zwalnia czynność serca, zarówno w spoczynku jak i po wysiłku, a także obniża zapotrzebowanie mięśnia sercowego na tlen, przez co poprawia przepływ krwi przez naczynia wieńcowe serca i zmniejsza częstość występowania bólu w klatce piersiowej (dławicy piersiowej) u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca (chorobą wieńcową); przeciwdziała zaburzeniom rytmu serca (lek przeciwarytmiczny).

Plendil

Długotrwale (24 godziny) obniża ciśnienie tętnicze krwi i zmniejsza objawy niedokrwienia serca (zmniejszenie napięcia mięśni gładkich naczyń wieńcowych powoduje rozszerzenie tych naczyń oraz zmniejszenie zapotrzebowania serca na tlen, co z kolei zmniejsza nasilenie i częstość występowania bólów dławicowych, czyli wieńcowych); prawdopodobnie działa także przeciwmiażdżycowo. Początek działania jest łagodny; w związku z tym podczas leczenia nie […]

Symbicort Turbuhaler

Lek działa w tej chorobie przyczynowo, wygaszając proces zapalny toczący się przewlekle w oskrzelach, hamuje powstawanie mediatorów procesu zapalnego oraz wewnątrzustrojowych związków silnie kurczących oskrzela.

Accolate tabletki

Silne i długotrwałe, przeciwzapalne, przeciwuczuleniowe, rozszerzające oskrzela – lek z grupy wybiórczych (selektywnych) antagonistów receptora leukotrienowego.

Zomig

Jest to lek do przerywania migrenowego bólu głowy. Jest skuteczny wyłącznie w migrenie, nie pomaga w bólach głowy innego typu.

Emla

Jest to krem o działaniu miejscowo znieczulającym. Jest stosowany zwłaszcza u dzieci przed bolesnymi zabiegami diagnostycznymi i leczniczymi (wkłucia do żyły, nakłucie lędźwiowe, niewielkie zabiegi chirurgiczne, szczepienia ochronne).

Nexium tabletki dojelitowe

Bardzo silne i długotrwale hamujące wydzielanie kwasu solnego w żołądku i soku żołądkowego – lek z grupy inhibitorów pompy protonowej (patrz BIOPBAZOL).

Losec

Preparat zawiera omeprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.