Leki GAL

Prostogal

Zmniejsza objawy łagodnego przerostu gruczołu krokowego (m.in. bolesne parcie na mocz; częste i bolesne oddawanie moczu, zwłaszcza w nocy).

Prostamer

Jest to związek pochodzenia roślinnego, zmniejszający wchłanianie cholesterolu w jelitach, przez co w umiarkowany sposób zmniejszający jego stężenie we krwi.

Alliogal

Preparat Alliogal wskazany jest w głównie w hipercholesterolemii i zakażeniach dróg oddechowych. Zawarty w nim macerat z czosnku (świetne źródło alliny) wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze, natomiast macerat z wiesiołka posiada właściwości antyagregacyjne.

Biogal kapsułki

Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), zwłaszcza kwas linolenowy (LA). Jest on przekształcany w organizmie w kwas gammalinolenowy – GLA, który z kolei jest konieczny do powstawania hormonów tkankowych, takich jak: prostacykliny, prostaglandyny, tromboksany i leukotrieny. Są one niezbędne m.in. dla prawidłowej czynności serca, naczyń, układu kostno-stawowego, oddechowego, skóry, układu nerwowego, prawidłowego przebiegu reakcji uczuleniowej.