Leki Glaxo Wellcome

Septrin

Jest to lek przeciwbakteryjny złożony z dwóch leków wzajemnie wzmacniających swoje działanie.

Combivir

Lek przeciwwirusowy stanowiący połączenie dwóch silnie działających składników.

Leukeran

Jest to lek przeciwnowotworowy o szerokim zakresie działania, szczególnie często stosowany w leczeniu przewlekłych białaczek limfatycznych.

Myleran

Jest to lek przeciwnowotworowy należący do tzw. leków alkilujących o wybiórczym działaniu hamującym rozplem komórek szpiku, stosowany w leczeniu białaczek szpikowych.

Trizivir

Preparat zawiera trzy leki przeciwwirusowe hamujące namnażanie się HIV.

Valtrex

Jest to lek stosowany w leczeniu objawów zakażenia wirusem opryszczki. Hamuje pojawianie się wykwitów opryszczki wargowej i opryszczki narządów płciowych oraz ospy wietrznej.

Ventrisol

Ułatwia gojenie wrzodu, wiąże pepsynę i kwasy żółciowe, pobudza wydzielanie śluzu.

Sebidin

Jest to preparat o działaniu przeciwbakteryjnym, skuteczny w leczeniu stanów zapalnych dziąseł i innych stanów zapalnych toczących się w jamie ustnej. Lek często stosowany przez dentystów. Nie należy go stosować w leczeniu anginy paciorkowcowej.

Kalipoz prolongatum

Kalipoz prolongatum to preparat zawierający jako substancję czynną chlorek potasu. Potas jest niezbędny do utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, właściwej pracy nerek oraz regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej.

Lanvis

Jest to lek przeciwnowotworowy z grupy antymetabolitów, skuteczny w leczeniu niektórych rodzajów białaczek.

Betnovate N

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a neomycyna wywiera działanie przeciwbakteryjne.

Betnovate C

Kortykosteroid zawarty w preparacie działa przeciwzapalnie, a kliokwinol wywiera działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Retrovir

Lek przeciwwirusowy stosowany wyłącznie w leczeniu zakażenia HIV. Lek nie powoduje wyleczenia, ale wraz z innymi lekami przeciwwirusowymi spowalnia przebieg choroby.

Imuran

Pochodna imidazolowa 6-merkaptopuryny o działaniu immunosupresyjnym. Znajduje zastosowanie w zapobieganiu odrzucaniu przeszczepów, a także w leczeniu różnych chorób wynikających z zaburzeń układu odpornościowego, np. reumatoidalnego zapalenia stawów, niedokrwistości hemolitycznej, plamicy samoistnej, stwardnienia rozsianego i wrzodziejącego zapalenia jelita grubego.

Alkeran

Lek działa cytostatycznie przez uszkodzenie DNA. Preparat stosowany w leczeniu nowotworów (np. szpiczak plazmocytowy, chłoniaki złośliwe, gruczolakorak jajnika), podawany w postaci monochemioterapii lub jako składnik chemioterapii skojarzonej.

Actifed

Lek o skojarzonym działaniu składników, łagodzący objawy przeziębienia. Powoduje zmniejszenie obrzęku błony śluzowej nosa, wy­cieku z nosa, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej górnych dróg oddechowych, hamuje odruch kaszlu.

Butapirazol

Silne przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe - lek z grupy niewybiórczych (klasycznych) niesteroidowych leków przeciwzapalnych (także: patrz DZIAŁANIE w ADVIL .

Cutivate

Jest to kortykosteroid do stosowania miejscowego, o silnym działaniu przeciwzapalnym. Jest stosowany w stanach obrzękowych, zaczerwienieniu, świądzie skóry i innych skórnych dolegliwościach.

Zeffix tabletki

Zeffix zawiera jako substancję czynną lamiwudynę – lek przeciwwirusowy stosowany w zakażeniach wirusem HIV oraz HBV (wirusowe zapalenie wątroby).