Leki GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE

Coldrex MaxGrip

Łączne działanie poszczególnych składników leku ma powodować zmniejszenie dolegliwości związanych z przeziębieniem. Udokumentowana skuteczność wynika jedynie z działania paracetamolu, który działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo. Kofeina ma poprawiać samopoczucie i działać aktywizująco, a fenylefryna obkurczać błonę śluzową nosa.

NiQuitin Przezroczysty

Preparat stosowany w odzwyczajeniu się od palenia tytoniu w postaci plastra, zawierający nikotynę do stosowania przezskórnego. Stosowany w Nikotynowej Terapii Zastępczej (NTZ).

Choligrip

Choligrip to preparat zawierający jako substancje czynne paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz witaminę C. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo.

Zovirax Duo

Zovirax Duo to krem zawierający acyklowir i hydrokortyzon, przeznaczony do stosowania w opryszczce wargowej.

Cholinex

Miejscowo przeciwzapalne, przeciwbólowe, zmniejszające obrzęk i przekrwienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, bakteriobójcze, pobudzające wydzielanie śliny, co wspomaga efekt przeciwzapalny.

Panadol dla dzieci

Lek zawiera paracetamol – pochodną fenolu z grupy inhibitorów cyklooksygenazy, które wykazują działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Paracetamol jest stosowany w bólach różnego rodzaju oraz przeziębieniach, najczęściej w kompozycji z innymi lekami jak pseudoefedryna lub kodeina.

Zovirax Intensive

Preparat zawiera acyklowir – pochodną guanindyny, która uniemożliwia wirusom rozmnażanie. Polecana jest w opryszczkach różnego rodzaju, ospie wietrznej oraz półpaścu. W rzadkich przypadkach może powodować „zespół Cotarda”, objawiający się silnymi zaburzeniami psychicznymi.