Leki LEK POLSKA

Tulip

Środek hamujący syntezę cholesterolu, frakcji LDL i częściowo VLDL. Powoduje także obniżenie stężenia triglicerydów oraz zwięk­szenie stężenia lipoprotein HDL we krwi.

Sorbonit

Diazotan izosorbidu zmniejsza niedokrwienie serca głównie przez zmniejszenie jego pracy i związane z tym zmniejszenie zapotrzebowania na tlen. W mniejszym stopniu działa przez poprawę przepływu przez naczynia wieńcowe, zwiększając ukrwienie mięśnia sercowego. Tabletki podjęzykowe działają szybko, ale krótko. Lek jest stosowany w chorobie niedokrwiennej serca (chorobie wieńcowej) w celu przerwania bólu zamostkowego i w krótkotrwałej profilaktyce, czyli w celu zapobiegania wystąpieniu bólu zamostkowego wywołanego przez przewidywany wysiłek, stres emocjonalny i inne czynniki.

Altramet tabletki

Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku oraz w mniejszym stopniu pepsyny oraz soku żołądkowego. Jest stosowany w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu przełyku wywołanym zarzucaniem pokarmu z żołądka do przełyku oraz w nadkwaśnym nieżycie żołądka.

Amlopin

Lek skutecznie obniża ciśnienie nie powodując przy tym nagłych spadków ciśnienia, a dzięki długiemu czasowi połowicznego rozpadu jego działanie terapeutyczne utrzymuje się przez 24 godziny.

Flonidan Control

Szybkie (początek działania po 30 min), długotrwałe (24 godz.) i silne przeciwuczuleniowe – lek przeciwhistaminowy II generacji.

Abaktal tabletki

Silne bakteriobójcze – lek z grupy fluorochinolonów drugiej generacji o szerokim spektrum działania (niszczy różnorodne szczepy bakterii). Fluorochinolony blokują kopiowanie DNA bakterii poprzez wiązanie się z enzymem zwanym gyrazą (topoizomerazą II); w ten sposób dochodzi do uszkodzenia materiału genetycznego bakterii i zahamowania ich rozmnażania się.

Bromergon

Hamuje wydzielanie naturalnej prolaktyny – hormonu odpowiedzialnego w organizmie kobiety za wytwarzanie mleka w okresie poporodowym, której nadmiar jest przyczyną szeregu schorzeń, m.in. niepłodności; wykazuje także działanie znoszące objawy w chorobie Parkinsona.

Ortanol

Preparat zawiera omeprazol - inhibitor pompy protonowej, który hamuje wydzielanie soku żołądkowego. Polecany jest w przypadku wystąpienia wrzodów żołądka z towarzyszącym refluksem oraz zespołu Zollingera-Ellisona.