Leki Solvay

Duphaston

Duphaston zawiera w swoim składzie dydrogesteron – progestagen otrzymywany syntetycznie, wykazujący zbliżone działanie do występującego w organizmie kobiety progesteronu.

Duspatalin

Mebeweryna działa wybiórczo, rozkurczowo w stosunku do mięśni gładkich przewodu pokarmowego, w tym jelita grubego.

Duphalac

Łagodnie przeczyszczające, nasila ruchy robaczkowe jelit, normalizuje florę bakteryjną jelit, obniża poziom amoniaku we krwi.

Teveten

Lek blokuje wpływy wytwarzanej w organizmie angiotensyny II, substancji, która ma udowodnione niekorzystne działanie w niektórych chorobach układu sercowo-naczyniowego i nerek, m.in. silnie zwęża naczynia krwionośne, pobudza przerost błony mięśniowej naczyń krwionośnych i mięśnia serca, prowadzi do zmian strukturalnych i uszkodzenia kłębuszków nerkowych. Eprosartan jest nowym lekiem stosowanym w leczeniu nadciśnienia tętniczego.

Physiotens

Silne i długotrwałe obniżające ciśnienie tętnicze – lek działający głównie na ośrodkowy układ nerwowy (receptory imidazolowe).

Valdispert

Działa uspokajająco, kojąco, zmniejsza napięcie mięśni przewodu pokarmowego oraz mięśni naczyń (rozszerza naczynia krwionośne).

Femoston 2/10

Preparat zawiera żeński hormon płciowy — estradiol i dehydrogesteron, w postaci tabletek. Jest przeznaczony dla kobiet mających motywację do utrzymania regularnych, względnie słabych krwawień. Nie jest to doustny środek antykoncepcyjny.

Fevarin

Lek o działaniu antydepresyjnym. Jest stosowany w leczeniu depresji i zespołów depresyjnych, a także w lęku napadowym.

Betaserc

Poprawia ukrwienie ucha wewnętrznego, zmniejsza zawroty głowy i szum w uszach – lek z grupy syntetycznych analogów histaminy.

Kreon Travix (Kreon 10000)

Koncentrat enzymów trzustki wieprzowej. Każda kapsułka zawiera specjalne mikropeletki oporne na działanie soku żołądkowego - ich zawartość uwalnia się dopiero w dwunastnicy. Szybkie uwalnianie enzymów trzustkowych w dwunastnicy wspomaga trawienie tłuszczów, białek i węglowodanów oraz normalizuje wydzielanie hormonów przewodu pokarmowego. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia trawienia spowodowane niewydolnością wydzielniczą trzustki, stan po usunięciu trzustki lub jej części, po zapaleniu trzustki, zmiany nowotworowe powodujące niedobór soku trzustkowego, choroby dróg żółciowych, stan po usunięciu żołądka, zaburzenia trawienia po błędach dietetycznych i przejedzeniu.