Remifemin tabletki

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Remifemin tabletki bez recepty?

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Remifemin to tabletki zawierające ekstrakt z rośliny Cimicifuga racemosa.  Działanie leku polega na zmniejszaniu objawów klinicznych, które towarzyszą niedoborowi estrogenów u kobiet w okresie przekwitania. Dodatkowo, łagodzi też bolesne krwawienia miesiączkowe. Cimicifuga racemosa to roślina, której skuteczność w łagodzeniu takich objawów jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się czy zaburzenia snu występujące u kobiet w okresie menopauzy, została udowodniona badaniami klinicznymi. Co ważne, lek wpływa pozytywnie na samopoczucie kobiet zmniejszając napięcie nerwowe oraz łagodząc stany depresyjne. Tabletki Remifemin to dobra alternatywa dla tych kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej.

Preparat przeznaczony dla kobiet będących w okresie przekwitania, łagodzi takie objawy jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu czy silne bóle towarzyszące miesiączkowaniu.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie stwierdzono.
Zaleca się stosowanie dwóch tabletek dziennie, rano i wieczorem po 1 tabletce. Popić niewielką ilością płynu. Nie wskazane jest rozgryzanie ani też ssanie tabletek.
1 tabletka zawiera ekstrakt płynny z kłącza Cimicifugae racemosae (ilość odpowiadająca 20mg kłącza pluskwicy groniastej).  
Efekt terapeutyczny pojawia się po około dwóch tygodniach stosowania. Stosowanie leku przez okres dłuższy niż pół roku, wymaga konsultacji z lekarzem.Lek zawiera laktozę.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Remifemin a alkohol

Remifemin u osób starszych(65 lat i więcej)
Remifemin dla dzieci(do 18 lat)
Remifemin w ciąży
Remifemin a karmienie piersią
Remifemin a prowadzenie pojazdów
Remifemin refundacja

Remifemin cena i opakowania

Remifemin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten suplement czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego suplementu zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania