Remifemin tabletki

Opis leku:

Działanie leku

Remifemin to tabletki zawierające ekstrakt z rośliny Cimicifuga racemosa.  Działanie leku polega na zmniejszaniu objawów klinicznych, które towarzyszą niedoborowi estrogenów u kobiet w okresie przekwitania. Dodatkowo, łagodzi też bolesne krwawienia miesiączkowe. Cimicifuga racemosa to roślina, której skuteczność w łagodzeniu takich objawów jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się czy zaburzenia snu występujące u kobiet w okresie menopauzy, została udowodniona badaniami klinicznymi. Co ważne, lek wpływa pozytywnie na samopoczucie kobiet zmniejszając napięcie nerwowe oraz łagodząc stany depresyjne. Tabletki Remifemin to dobra alternatywa dla tych kobiet, które nie chcą lub nie mogą stosować hormonalnej terapii zastępczej.

Preparat przeznaczony dla kobiet będących w okresie przekwitania, łagodzi takie objawy jak uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu czy silne bóle towarzyszące miesiączkowaniu.
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Nie stwierdzono.
Zaleca się stosowanie dwóch tabletek dziennie, rano i wieczorem po 1 tabletce. Popić niewielką ilością płynu. Nie wskazane jest rozgryzanie ani też ssanie tabletek.
1 tabletka zawiera ekstrakt płynny z kłącza Cimicifugae racemosae (ilość odpowiadająca 20mg kłącza pluskwicy groniastej).  
Efekt terapeutyczny pojawia się po około dwóch tygodniach stosowania. Stosowanie leku przez okres dłuższy niż pół roku, wymaga konsultacji z lekarzem.Lek zawiera laktozę.

Remifemin a alkohol alkohol
Remifemin u osób starszych(65 lat i więcej)
Remifemin dla dzieci(do 18 lat)
Remifemin w ciąży
Remifemin a karmienie piersią
Remifemin a prowadzenie pojazdów
Remifemin refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania