Rispolept

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Rispolept jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do grupy neuroleptyków, czyli leków stosowanych w chorobach psychicznych. Bywa skuteczny w schizofreniach opornych na leki. Patrz również: Apo-Risperid

Jest stosowany w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii i innych psychoz.
Uczulenie na lek. Poinformuj lekarza, jeśli chorujesz na choroby nerek, wątroby, chorobę Parkinsona, padaczkę, chorobę niedokrwienną serca, zaburzenia rytmu serca. Nie jest wskazane stosowanie leku u dzieci do 15 rż. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Osłabia działanie leków stosowanych w chorobie Parkinsona.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku ani brać na raz podwójnej dawki.
tabletki powlekane po: 1 mg, cena od 10 do 20 zł, Rf; 2 mg, cena od 20 do 30 zł, Rf; 3 mg, cena od 20 do 30 zł, Rf; 4 mg, cena od 30 do 50 zł, Rf; roztwór doustny po 5 mg w 5 ml, cena od 10 do 20 zł, Rf.
20 tabletek lub 60 tabletek, 1 tabletka zawiera 1 mg, 2 mg, 3 mg lub 4 mg risperidonu; 30 ml i 100 ml roztworu doustnego, 1 ml zawiera 1 mg risperidonu.
Nie prowadzić pojazdów mechanicznych i nie obsługiwać maszyn na początku leczenia; potem, jeżeli lek nie zaburza zdolności koncentracji i reagowania, nie jest to zabronione.
Działania niepożądane
Najczęściej bezsenność, pobudzenie, lęk, ból głowy, rzadziej senność, zawroty głowy, kłopoty z koncentracją, zaparcia, nudności, bóle brzucha, nieostre widzenie, katar i wysypka. Rzadko powoduje drżenia, uczucie sztywności kończyn górnych i dolnych, trudności w poruszaniu się, nadmierne ślinienie się, zaburzenia miesiączkowania i mlekotok, zwiększenie masy ciała. Po dużych dawkach mogą się zdarzyć omdlenia, mroczki i zawroty głowy przy wstawaniu z pozycji leżącej oraz szybkie bicie serca. Natychmiastowej konsultacji z lekarzem wymaga pojawienie się niekontrolowanych ruchów kończyn górnych i dolnych, twarzy, drgawek oraz nasilonej sztywności kończyn ze spowol­nieniem ruchowym, kołataniami serca, gorączką i zaburzeniami świadomości.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rispolept a alkohol

Rispolept u osób starszych(65 lat i więcej)
Rispolept dla dzieci(do 18 lat)
Rispolept w ciąży
Rispolept a karmienie piersią
Rispolept a prowadzenie pojazdów
Rispolept refundacja

Rispolept cena i opakowania

Rispolept Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania