Rovamycine

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Przeciwbakteryjne – antybiotyk z grupy makrolidów.

Zakażenia dróg oddechowych(zapalenie gardła, uszu, zatok obocznych nosa, oskrzeli i płuc, w tym także wywołane przez drobnoustroje „atypowe”: Chlamydia, Mycoplasma, Legionella); toksoplazmoza ciężarnych oraz zapobieganie toksoplazmozie wrodzonej u noworodków; zapobieganie nawrotom gorączki reumatycznej u pacjentów z nadwrażliwością na penicyliny (lekiem pierwszego rzutu w tym schorzeniu jest benzylpenicillin benzathine, czyli debecylina); zapobieganie zapaleniu opon mózgowych wywołanemu przez meningokoki; ostre zakażenia stomatologiczne; gronkowcowe i paciorkowcowe zakażenia skóry; zapalenie cewki moczowej wywołane przez drobnoustroje z rodzaju Chlamydia.
Także uczulenie na inne antybiotyki makrolidowe. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (G6PD). Ostrożnie w uszkodzeniach wątroby.
Unikać łącznego stosowania z preparatami zawierającymi alkaloidy sporyszu (ergotamine, dihydroergotamine) ze względu na możliwość wystąpienia nasilonego skurczu naczyń krwionośnych i niedokrwienia kończyn (działanie jest słabiej wyrażone niż w przypadku innych antybiotyków z grupy makrolidów). Może osłabiać działanie używanych wleczeniu choroby Parkinsona leków złożonych z levodopy carbidopy.
Według wskazań lekarza; lek można przyjmować łącznie z posiłkami w celu zmniejszenia dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Leczenie powinno trwać 10-14 dni; dorośli: 2-3 razy na dobę po 3000 000 j.m.; w toksoplazmozie ciężarnych: 2-3 razy na dobę po 3.000.000 j.m. przez 3 tygodnie, następnie 2-tygodniowa przerwa, leczenie w takich cyklach należy kontynuować aż do porodu; dzieci o masie ciała pow*/ 20 kg:150 000-300 000 j.m. na dkg masy ciała na dobę w 2 lub 3 równych dawkach.
Cena od 5 do 10 zł.
16 tabletek powlekanych, 1 tabletka zawiera 500 mg (1 500 000 jm.) spiramycyny; 10 tabletek, 1 tabletka zawiera 1,0 g (3 000 000 jm.) spiramycyny; 10 saszetek granulatu do przygotowania zawiesiny, 1 saszetka zawiera 75 000 jm., 750 000 jm. lub 1500 000 jm. spiramycyny.
Aby leczenie było skuteczne, tak jak w przypadku wszystkich antybiotyków, konieczne jest stosowanie leku przez pełny okres zalecony przez lekarza.
Działania niepożądane
Najczęściej występują: nudności, biegunka i kurczowe bóle brzucha. Kontaktu z lekarzem wymaga wystąpienie zmian skórnych i gorączki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rovamycine a alkohol

Rovamycine u osób starszych(65 lat i więcej)
Rovamycine dla dzieci(do 18 lat)
Rovamycine w ciąży
Rovamycine a karmienie piersią
Rovamycine a prowadzenie pojazdów
Rovamycine refundacja

Rovamycine cena i opakowania

Rovamycine Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Rovamycine uzyskał ocenę 1.7 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 1.7/5 (2 opinie pacjentów)3 komentarze Rovamycine

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania