Rudotel

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Medazepam

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek należy do pochodnych benzodiazepiny, ma działanie przeciwlękowe, a także uspokajające i nasenne, przeciwdrgawkowe i zwiotczające mięśnie szkieletowe. Patrz: MEDAZEPAM.

Jest stosowany w stanach niepokoju, lęku z towarzyszącymi zaburzeniami soma­tycznymi (np. dolegliwości sercowe, żołądkowe), w bezsenności.
Nie należy przyjmować leku w przypadku uczulenia na pochodne benzodiazepiny, jaskry z wąskim kątem przesączania, miastenii. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych na choroby wątroby i nerek, u osób starszych, dzieci, osób z trudnościami w oddawaniu moczu. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu.
Medazepam nasila działanie leków nasennych, uspokajających, narkotycznych przeciwbólowych, antyhistaminowych, np. antyalergicznych, antydepresyjnych oraz środków zwiotczających mięśnie. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania innych leków.
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy opuszczać dawek leku, przyjmować na raz podwójnej dawki, przerywać nagle leczenia.
Cena od 10 do 20 zł.
medazepam
W czasie leczenia nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn.
Działania niepożądane
Czasami może się pojawić senność, uczucie oszołomienia, niezborność ruchów, niewyraźna mowa, bóle i zawroty głowy, widzenie za mgłą, trudności w oddawaniu moczu, zaburzenia miesiączkowania. Rzadko występuje suchość w jamie ustnej, nudności i wymioty, zaparcia lub biegunki, nadmierne pobudzenie, niepokój, bezsenność, depresja, omamy, osłabienie mięśni, wysypki skórne, żółtaczka. Medazepam powoduje uzależnienie, dlatego nagłe przerwanie leczenia może wywołać niepokój, bezsenność, bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, mięśni, nadmierne pocenie się, drżenia i drgawki.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Rudotel a alkohol

Rudotel u osób starszych(65 lat i więcej)
Rudotel dla dzieci(do 18 lat)
Rudotel w ciąży
Rudotel a karmienie piersią
Rudotel a prowadzenie pojazdów
Rudotel refundacja

Rudotel cena i opakowania

Rudotel Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania