Ruskorex

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Ruskorex bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Ruskorex działa ściągająco, przeciwkrwotocznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo i uszczelniająco drobne naczynia. Zawarta w nim ruskogenina – steroidowy glikozyd, występujący naturalnie w myszopłochu kolczastym, Ruscus aculeatus – redukuje przepuszczalność komórek, ma właściwości wazoprotekcyjne, wskutek blokowania receptorów alfa-adrenergicznych, ponadto wykazuje działanie zbliżone do escyny, czyli zmniejsza krzepliwość krwi. Dodatek tetrakainy zaś (pochodnej kwasu para-aminobenzoesowego oraz blokera kanałów sodowych) zapewnia preparatowi silny miejscowo-znieczulający efekt.

W objawach bólu i świądu w okoli­cy odbytu, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych, ponadto do łagodzenia świądu odbytu występującego z innych przyczyn. W leczeniu uzupełniającym po operacjach chirurgicznych prze­tok okołoodbytniczych i guzków krwawniczych.
U osób z zaburzeniami czynności serca (arytmie) i z niedociśnieniem tęt­niczym (hipotensją) można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Ekstrakty z myszopłocha kolczastego mogą nasilać skurcze macicy.
Może wystąpić nasilenie działa­nia leków przeciwarytmicznych oraz osłabienie działania sulfonamidów (patrz Biseptol). Antagoniści wapnia  mo­gą osłabiać działanie ruskogeniny.
 Jednorazowa kuracja nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie. Czopki: 1 czopek 1-2 razy na dobę po 1 czopku po wypróżnieniu. Maść: stoso­wać zewnętrznie na okolicę odbytu 2-3 razy na dobę. 
Czopki – 10 do 20 zł; , maść – 20 do 30 zł.
1 czopek zawiera 25 mg ruskogeniny i chlo­rowodorku tetrakainy; 1 g maści zawiera 10 mg ruskogeniny i 10 mg chlorowo­dorku tetrakainy.
Działania niepożądane
W trakcie stosowania preparatu mogą wystąpić: podrażnienia skóry, zaczerwienienie, pokrzywka, nudności, wymioty, uczucie lekkości w głowie, drgawki, zaburzenia równowagi, spowolnienie i/lub spłycenie oddechu, ból głowy, sztywność szyi, światłowstręt, drętwość skóry w miejscu aplikacji, pieczenie, nerwowość, podniecenie psychiczne, dreszcze, gorączka, zamazany widok, dzwonienie w uszach. Efekty te występują jedynie podczas długotrwałego stosowania leku w dużych dawkach, gdyż wówczas tetrakaina i ruskogenina mogą osiągnąć zbyt duże stężenie we krwi.

Dowiedz się więcej o składzie: , .

Ruskorex a alkohol

Ruskorex u osób starszych(65 lat i więcej)
Ruskorex dla dzieci(do 18 lat)
Ruskorex w ciąży
Ruskorex a karmienie piersią
Ruskorex a prowadzenie pojazdów
Ruskorex refundacja

Ruskorex cena i opakowania

Ruskorex Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ruskorex uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Ruskorex

 1. Anonim

  Jestem 38 letnią kobietą chorującą na hemoroidy. Ruskorex brałam podczas jednej kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 362 dni w dawce: 1 czopków. Dobrze łagodzi skutki (i maść i czopki) ale nie usuwa hemoroidów,. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. Anonim

  Jestem 45 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Ruskorex dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 12 dni w dawce: 5 ml(mililitrów). Maść używam od tygodnia i musze powiedzieć że jest ok, ten składnik znieczulający naprawdę pomaga. Nie zauważyłem u siebie skutków ubocznych. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jestem 43 letnim mężczyzną chorującym na hemoroidy. Ruskorex brałem podczas jednej kuracji, raz dziennie. Stosowałem lek/preparat przez: 7 dni w dawce: 1 czopków. Dostałem od proktologa receptę na dwa leki ruskorex-czopki i lidoposterisan maść i juz na drugi dzień normalnie funkcjonowałem polecam te środki. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Ruskorex w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania