Sirdalud

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Obniżające napięcie mięśni szkieletowych poprzez działanie na rdzeń kręgowy. Wykazujące umiarkowane działanie przeciwbólowe

Bolesne skurcze mięśni związane ze schorzeniami kręgosłupa (zapalenie korzeni nerwowych lędźwiowych i szyjnych; zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z uciskiem na rdzeń kręgowy; przepuklina jądra miażdżystego – dyskopatia);SIRDALUD MR: wzmożone napięcie mięśni (spastyczność) towarzyszące schorzeniom neurologicznym (m.in. stwardnieniu rozsianemu, udarowi mózgu, porażeniu mózgowemu, chorobom rdzenia kręgowego).
Miastenia (wrodzona choroba polegająca na zbyt szybkiej męczliwości mięśni, w tym mięśni oddechowych; przejawia się m.in. zaburzeniami oddychania oraz osłabieniem mowy). Ostrożnie w padaczce (zawsze łącznie z lekami przeciwpadaczkowymi), w niewydolności krążenia, w chorobie niedokrwiennej serca, w uszkodzeniu wątroby lub nerek.
Nasila działanie leków moczopędnych i obniżających ciśnienie tętnicze; alkohol oraz leki uspokajające stosowane łącznie z tyzanidyną mogą nasilać senność.
SIRDALUD: początkowo 3 razy na dobę po pół tabletki; stopniowe zwiększanie dawki do 3-4 razy na dobę po 1 tabletce. SIRDALUD MR: początkowo raz na dobę po 1 kapsułce; możliwe zwiększenie dawki do jednej na dobę po 2 kapsułki. Maksymalna dawka dobowa wynosi 36 mg, co odpowiada dawkowaniu 3 razy na dobę po 3 tabletki (Sirdalud) lub raz na dobę po 6 kapsułek (Sirdalud MR).
tabletki po 4 mg, cena od 10 do 20 zł; MR: kapsułki po 6 mg, cena od 20 do 30 zł, Rf
UWAGI: podczas długotrwałego leczenia należy kontrolować czynność wątroby; trzykrotny wzrost poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferazy: ALT, AST) powyżej normy (w większości laboratoriów górna granica normy wynosi 40 jednostek) jest wskazaniem do odstawienia leku.
Działania niepożądane
Senność, uczucie zmęczenia, bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, dolegliwości dyspeptyczne, spadek ciśnienia tętniczego krwi, zwolnienie pracy serca.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Sirdalud a alkohol

Sirdalud u osób starszych(65 lat i więcej)
Sirdalud dla dzieci(do 18 lat)
Sirdalud w ciąży
Sirdalud a karmienie piersią
Sirdalud a prowadzenie pojazdów
Sirdalud refundacja

Sirdalud cena i opakowania

Sirdalud Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Sirdalud uzyskał ocenę 4.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.7/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Sirdalud

  1. madzioszka

    Lek pozwala mi względnie normalnie funkcjonować. Skutki uboczne to senność. Ogólnie jestem zadowolona i polecam😁 Co do ceny to trzeba porównać w kilku aptekach. Można trafić niezłą cenę. Szkoda że nie jest refundowany😢

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania