Solcoseryl maść, żel

Opis leku:

Działanie leku

Usprawnia przemianę materii (metabolizm) poprzez zwiększenie transportu tlenu i glukozy do komórek, przyspiesza procesy odtwórcze (regeneracyjne) tkanek uszkodzonych przez niedokrwienie, przyspiesza gojenie; bezbiałkowy suchy dializat (wyciąg) z krwi cieląt.

Początkowe leczenie owrzodzeń podudzi, odleżyn i owrzodzeń po radioterapii, uszkodzeń skóry wynikających z zaburzeń ukrwienia w przebiegu miażdżycy; oparzenia.
nie znaleziono
nie znaleziono
Żel: po oczyszczeniu rany stosować 1-2 razy na dobę pod opatrunkiem zamkniętym; leczenie żelem ran zanieczyszczonych i zakażonych powinno być poprzedzone oczyszczeniem rany (miejscowe, a w razie potrzeby także ogólne stosowanie antybiotyków); na początku leczenia może wystąpić krótkotrwałe pieczenie rany, co nie jest wskazaniem do odstawienia leku. Zdrową skórę wokół leczonej rany należy pokryć warstwą ochronną maści cynkowej (zinc – postać skórna). Maść: powinna być stosowana jako kontynuacja leczenia żelem – po pokryciu się zmiany świeżą ziarniną.
maść: cena od 10 do 20 zł; żel: cena od 20 do 20 zł
maść: 50 mg w 1 g, żel: 100 mg w 1 g; wyciąg z krwi

Solcoseryl a alkohol alkohol
Solcoseryl u osób starszych(65 lat i więcej)
Solcoseryl dla dzieci(do 18 lat)
Solcoseryl w ciąży
Solcoseryl a karmienie piersią
Solcoseryl a prowadzenie pojazdów
Solcoseryl refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania