Stilnox

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Zolpic tabletki
Zolsana tabletki
Nasen tabletki
Sanval
Polsen

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Stilnox jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Stilnox to lek o działaniu nasennym, zawierający jako substancję czynną zolpidem.  Jest on wybiórczym agonistą receptora omega1 – benzodiazepinowego (w odróżnieniu do benzodiazepin – innej grupy leków nasennych – które działają na trzy podtypy tego receptora). Selektywność działania zolpidemu wpływa na mniejszy potencjał uzależniający leku. Jego działanie nasenne związane jest ze zmianą aktywności kanałów chlorkowych w komórkach. Pacjent zażywający ten lek, powinien spać 7-8 godzin, aby uniknąć ryzyka wystąpienia senności następnego dnia. Ryzyko wystąpienia zespołu abstynencyjnego oraz uzależnienia po stosowaniu zolpidemu jest znacznie mniejsze niż po benzodiazepinach. 

Stilnox  to lek stosowany w krótkotrwałym (do 4 tygodni), leczeniu bezsenności.
 Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, depresja oddechowa, zespół bezdechu sennego, ciężka niewydolność wątroby, ostra niewydolność oddechowa oraz myasthenia gravis. Lek nie powinien być stosowany  u dzieci (możliwe stosowanie u młodzieży po 15 roku życia), osób cierpiących na choroby psychiczne, uzależnionych od alkoholu lub leków.
Farmakoterapia bezsenności, zwłaszcza u osób w podeszłym wieku, może powodować reakcje paradoksalne, takie jak niepokój, pobudzenie, drażliwość, koszmary senne, objawy psychotyczne, agresywność. W przypadku wystąpienia tych objawów, należy przerwać leczenie.
Interakcje W trakcie równoległego leczenia zolpidemem z lekami wykazującymi depresyjne działanie na OUN, takimi jak barbiturany, leki przeciwdepresyjne, neuroleptyki, inne leki nasenne, leki przeciwhistaminowe o działaniu uspokajającym oraz z etanolem, może wystąpić synergizm (sumowanie efektów leczniczych dwóch leków). Równoległe stosowanie zolpidemu z paroksetyną, dezypraminą, fluoksetyną, sertraliną, wenlafaksyną, może doprowadzić do wystąpienia halucynacji. Ryfampicyna zmniejsza stężenia zolpidemu we krwi, osłabiając jego działanie terapeutyczne. Stosowanie zolpidemu oraz opiodiowych leków przeciwbólowych, może prowadzić do nasilenia euforii i większego prawdopodobieństwa rozwoju uzależnienia psychicznego. 
Dawkę powinien ustalić lekarz. Zazwyczaj jest to 5 – 10 mg bezpośrednio przed snem. Maksymalny czas terapii nie powinien przekroczyć 4 tygodni. Alkohol nasila działanie nasenne zolpidemu – nie powinno się spożywać alkoholu w trakcie terapii lekiem. 
brak danych
10 tabletek lub 20 tabletek, l tabletka zawiera 10 mg zolpidemu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Stilnox a alkohol

Stilnox u osób starszych(65 lat i więcej)
Stilnox dla dzieci(do 18 lat)
Stilnox w ciąży
Stilnox a karmienie piersią
Stilnox a prowadzenie pojazdów
Stilnox refundacja

Stilnox cena i opakowania

Stilnox Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Stilnox uzyskał ocenę 2.8 z 5 na podstawie 2 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 2.8/5 (2 opinie pacjentów)2 komentarze Stilnox

 1. nat

  beznadzieja. kiedy wzięłam po raz pierwszy – zadziałał. potem już nic nie dawał – prócz omamów. Definitywnie odradzam!!!!!!

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania