Taloxa tabletki, zawiesina doustna

Opis leku:

Działanie leku

Przeciwdrgawkowe.

Niektóre postacie padaczki (jako składnik leczenia skojarzonego z innymi lekami przeciwpadaczkowymi); nie jest lekiem I rzutu – nie należy rozpoczynać leczenia padaczki od stosowania tego preparatu.
Nie stosować u dzieci poniżej 4. roku życia, ani u pacjentów z uszkodzonym szpikiem kostnym (anemia aplastyczna), niewydolnością wątroby (możliwość wystąpienia groźnych dla życia działań niepożądanych). Ostrożnie w niewydolności nerek.
Nasila działanie karbamazepiny (carbamazepine), fenytoiny (phenytoine), fenobarbitalu (phenobarbital, znany jako „luminal”); kwas walproinowy (valproic acid) nasila działanie felbamatu. Może zmieniać siłę działania doustnych środków antykoncepcyjnych.
Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia: 2-3 razy na dobę po 200-400 mg (6001200 mg na dobę); w razie konieczności możliwe stopniowe zwiększanie dawki do dawki maksymalnej, która wynosi 3600 mg na dobę.
-
tabletki po: 400 mg, 600 mg; zawiesina doustna po 600 mg w 5 ml; felbamat

Leku nie należy odstawiać nagle, gdyż grozi to wystąpieniem napadów drgawkowych.

Taloxa a alkohol alkohol
Taloxa u osób starszych(65 lat i więcej)
Taloxa dla dzieci(do 18 lat)
Taloxa w ciąży
Taloxa a karmienie piersią
Taloxa a prowadzenie pojazdów
Taloxa refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania