Telfast

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Telfexo

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Szybkie, długotrwałe (24 godzi­ny) przeciwuczuleniowe – lek przeciwhista­minowy II generacji.

TELFAST 120: objawowe leczenie sezonowego uczuleniowego (aler­gicznego) zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego). TELFAST 180: obja­wowe leczenie przewlekłej pokrzywki uczuleniowej.
Ostrożnie w uszko­dzeniu wątroby lub nerek.
Ostrożnie stosować łącznie z ketokonazolem (ketoconazole) i erytromy­cyną (erythromycin). Środki zobojętniają­ce sok żołądkowy zawierające glin (alumi­nium) lub magnez obniżają wchłanianie feksofenadyny z przewodu pokarmowego – konieczne zachowanie co najmniej dwu­godzinnego odstępu między podawaniem obu leków.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: TELFAST 120: alergiczny nieżyt nosa: 1 raz na dobę 1 tabletka. TELFAST 180: przewlekła pokrzywka idiopatyczna: 1 raz na do­bę 1 tabletka.
TELFAST 120: tabletki powlekane po 120 mg, cena od 20 do 30 zł; TELFAST 180: tabletki powlekane po 180 mg, cena od 30 do 50 zł.
Lek należy odstawić na 4 dni przed planowanym wykonaniem testów uczulenio­wych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Telfast a alkohol

Telfast u osób starszych(65 lat i więcej)
Telfast dla dzieci(do 18 lat)
Telfast w ciąży
Telfast a karmienie piersią
Telfast a prowadzenie pojazdów
Telfast refundacja

Telfast cena i opakowania

Telfast Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Telfast uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (3 opinie pacjentów)3 Opinie o Telfast

 1. Anonim

  Jestem 51 letnią kobietą chorującą na zawroty głowy. Telfast brałam podczas 2 kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 538 dni w dawce: 120 mg(miligram). To jest lekarstwo na alergie, atopowe zapalenie skóry i może powodować zawroty głowy, a lekarz przepisał mi je na zaroty głowy, podobno to jest nowe odkrycie dotyczące działania tego leku- ciekaw w kazdym razie oceniam lek pozytywnie. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii sprawia problemy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 2. Anonim

  Jestem 32 letnią kobietą chorującą na atopowe zapalenie skóry. Telfast dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 96 dni w dawce: 180 mg(miligram). To nowy dla mnie lek, bez szczególnych rewelacji i dziwnie jestem nerwowy i jakoś tak nieobecny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
 3. Anonim

  Jestem 41 letnim mężczyzną chorującym na atopowe zapalenie skóry. Telfast brałem kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy na dzień. Stosowałem lek/preparat przez: 119 dni w dawce: 180 mg(miligram). Dzieki niemu mogłem wyciszyć AZS a także katar sie wyciszył, nigdy nie usypiałem, dla mnie jest rewelacyjny. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Telfast w mojej opinii jest łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania