Tormentiol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Produkty podobne

Clotrimazolum krem
Linomag (maść)
Spirytus salicylowy 2% płyn
Tormentile Forte maść
Tribiotic maść
Woda utleniona

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, ściągające oraz przeciwbakteryjne. Patrz również: MAŚĆ PIĘCIORNIKOWA ZŁOŻONA

Maść jest przeznaczona do stosowania w trudno gojących się i zakażonych niewielkich ranach.
Nadwrażliwość na składniki maści. Nie należy jej stosować na rozległe powierzchnie, błony śluzowe, w przypadku ospy wietrznej czy odczynów poszczepiennych ani u dzieci do 3 rż. Ostrożność jest zalecana przy jej stosowaniu także u starszych dzieci.
patrz MAŚĆ PIĘCIORNIKOWA ZŁOŻONA
Wcierać cienką warstwę maści w ranę kilka razy dziennie.
cena od 5 do 10 zł
maść po: 2 g wyciągu płynnego z kłącza pięciornika+ 2 g sulfobituminianu amonu (ichtiolu) + 1 g tetraboranu sodu + 20 g tlenku cynku w 100 g
UWAGI: patrz NEO-TORMENTIL
Działania niepożądane
Może powstać miejscowe podrażnienie w miejscu stosowania maści. Jeśli się wchłonie tetraboran sodu (wchłania się ze skóry nieuszkodzonej u dzieci, a u dorosłych ze skóry uszkodzonej, błon śluzowych i przewodu pokarmowego), powoduje objawy ostrego albo przewlekłego zatrucia i gromadzi się w organizmie. Do objawów ostrego zatrucia należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym potem złuszczaniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie oczu i skóry oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem, a nawet drgawkami.

Tormentiol a alkohol

Tormentiol u osób starszych(65 lat i więcej)
Tormentiol dla dzieci(do 18 lat)
Tormentiol w ciąży
Tormentiol a karmienie piersią
Tormentiol a prowadzenie pojazdów
Tormentiol refundacja

Tormentiol cena i opakowania

Tormentiol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 0.0/5 (0 opinie pacjentów)3 Opinie o Tormentiol

  1. Nie stosować u noworodków i niemowląt z USZKODZONĄ skórą, ale przy odparzeniach i podrażnieniach pod pieluszka jak najbardziej. Wypróbowałam na własnych dzieciach i efekt działania tej maści jest prawie natychmiastowy nawet przy dużych zmianach.

  2. agnieszka

    Niezawodny preparat na odparzenia u niemowląt. W przypadku mojego dziecka jedyny skuteczny z całej gamy środków na odparzenia. Działa już po pierwszym zastosowaniu. Jedyna wada, to że brudzi i jest to ciężkie do prania.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania