Tormentiol

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Clotrimazolum krem
Linomag (maść)
Spirytus salicylowy 2% płyn
Tormentile Forte maść
Tribiotic
Woda utleniona

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Tormentiol bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Jest to preparat złożony do stosowania na skórę. Ma właściwości przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, ściągające oraz przeciwbakteryjne. Patrz również: MAŚĆ PIĘCIORNIKOWA ZŁOŻONA

Maść jest przeznaczona do stosowania w trudno gojących się i zakażonych niewielkich ranach.
Nadwrażliwość na składniki maści. Nie należy jej stosować na rozległe powierzchnie, błony śluzowe, w przypadku ospy wietrznej czy odczynów poszczepiennych ani u dzieci do 3 rż. Ostrożność jest zalecana przy jej stosowaniu także u starszych dzieci.
patrz MAŚĆ PIĘCIORNIKOWA ZŁOŻONA
Wcierać cienką warstwę maści w ranę kilka razy dziennie.
cena od 5 do 10 zł
20 g maści, 1 g zawiera 20 mg wyciągu płynnego z pięciornika, 20 mg ichtiolu, 10 mg tetraboranu sodu, 200 mg tlenku cynku.
UWAGI: patrz NEO-TORMENTIL
Działania niepożądane
Może powstać miejscowe podrażnienie w miejscu stosowania maści. Jeśli się wchłonie tetraboran sodu (wchłania się ze skóry nieuszkodzonej u dzieci, a u dorosłych ze skóry uszkodzonej, błon śluzowych i przewodu pokarmowego), powoduje objawy ostrego albo przewlekłego zatrucia i gromadzi się w organizmie. Do objawów ostrego zatrucia należą: wymioty, biegunka, ból brzucha, zmiany rumieniowe na skórze i błonach śluzowych z następującym potem złuszczaniem oraz senność. Mogą wystąpić drgawki i gorączka. Rzadko występuje zażółcenie oczu i skóry oraz zaburzenia oddawania moczu. Przewlekłe zatrucie charakteryzuje się jadłowstrętem, dolegliwościami żołądkowymi, zaburzeniami orientacji i inteligencji, stanami zapalnymi skóry, łysieniem, a nawet drgawkami.

Tormentiol a alkohol

Tormentiol u osób starszych(65 lat i więcej)
Tormentiol dla dzieci(do 18 lat)
Tormentiol w ciąży
Tormentiol a karmienie piersią
Tormentiol a prowadzenie pojazdów
Tormentiol refundacja

Tormentiol cena i opakowania

Tormentiol Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Tormentiol uzyskał ocenę 3.7 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.7/5 (1 opinia pacjentów)4 komentarze Tormentiol

 1. niq

  Bardzo dobra maść przeciwbakteryjna! Intryguje mnie jednak, dlaczego stosują ją położne do pielęgnacji noworodków, skoro wg ulotki jest to niewskazane..

  Odpowiedz
 2. anna

  Nie stosować u noworodków i niemowląt z USZKODZONĄ skórą, ale przy odparzeniach i podrażnieniach pod pieluszka jak najbardziej. Wypróbowałam na własnych dzieciach i efekt działania tej maści jest prawie natychmiastowy nawet przy dużych zmianach.

  Odpowiedz
 3. agnieszka

  Niezawodny preparat na odparzenia u niemowląt. W przypadku mojego dziecka jedyny skuteczny z całej gamy środków na odparzenia. Działa już po pierwszym zastosowaniu. Jedyna wada, to że brudzi i jest to ciężkie do prania.

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania