Trilafon

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Perfenazyna jest silnym neuroleptykiem, a więc lekiem stosowanym w leczeniu niektórych chorób psychicznych, np. schizofrenii. Należy do grupy pochodnych fenotiazyny. Jest stosowana głównie w leczeniu schizofrenii, a także innych psychoz. Rzadko bywa również używana do leczenia nudności i wymiotów różnego pochodzenia u dorosłych.

Stanów psychotyczne, w tym urojenia. Zaburzenia lękowe, czasami leczenie nudności i na wymioty.
Uczulenie na perfenazynę i inne pochodne fenotiazyny, choroby krwi i szpiku, uszkodzenie wątroby. Nie stosować u dzieci do 14 rż. Więcej działań niepożądanych leku może wystąpić u chorych na chorobę Parkinsona, padaczkę, depresję, choroby wątroby, nerek, krwi i szpiku, serca, jaskrę. W czasie leczenia nie należy pić alkoholu.
Perfenazyna nasila działanie leków nasennych, uspokajających, antyhistaminowych (np. antyalergicznych).
Ściśle według wskazań lekarza. Nie należy nagle przerywać leczenia ani przyjmować na raz podwójnej dawki leku.
brak danych
perfenazyna
Koniecznie powiadomić lekarza o wszystkich innych przyjmowanych lekach. Unikać przegrzewania oraz przebywania na słońcu i opalania. Ostrożnie należy prowadzić pojazdy mechaniczne i obsługiwać maszyny, ponieważ lek powoduje zawroty głowy. Przed zabiegiem chirurgicznym należy powiadomić lekarza, że przyjmuje się perfenazynę.
Działania niepożądane
Czasami zdarzają się zawroty i bóle głowy, spadki ciśnienia tętniczego krwi (omdlenia, zawroty głowy przy wstawaniu), rzadko senność, zmęczenie, suchość w jamie ustnej, nudności, wymioty, zaburzenia miesiączkowania, brak łaknienia lub zwiększenie masy ciała, widzenie za mgłą. Dość często występują również niekontrolowane ruchy ciała i kończyn. Natychmiastowej interwencji lekarza wymaga pojawienie się: nieregularnego, szybkiego lub wolnego bicia serca, trudności z oddychaniem, nietrzymania moczu lub trudności w oddawaniu moczu, bólu gardła, gorączki, drgawek, sztywności mięśni, drżeń i kurczów mięśni, niekontrolowanych ruchów twarzy, języka, silnego bólu brzucha, bólu oczu, nasilonego świądu, wysypki skórnej, skłonności do krwawień i tworzenia się siniaków, zażółcenia skóry i oczu.
Opakowanie
30, 100 lub, 500 tabl. powlekanych, 1 tabl. = 2 mg lub 4 mg perfenazyny.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Trilafon a alkohol

Trilafon u osób starszych(65 lat i więcej)
Trilafon dla dzieci(do 18 lat)
Trilafon w ciąży
Trilafon a karmienie piersią
Trilafon a prowadzenie pojazdów
Trilafon refundacja

Trilafon cena i opakowania

Trilafon Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania