Ultrafastin

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Specjalności

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Preparat Ultrafastin zawiera jako substancję czynną ketoprofen. Jest to pochodna kwasu fenylopropionowego, która blokuje enzym zwany cyklooksygenazą (obie formy, zarówno COX-1, jak i -2), wskutek czego inhibituje przekształcanie kwasu arachidonowego do mediatorów bólu – prostaglandyn H2 oraz tromboksanu, przez co działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowego. Jak inne substancje z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, ketoprofen używany jest głównie celem niwelowania bólu o różnej etiologii, jak migrenowe bóle głowy, bóle pourazowe i pooperacyjne, bóle układu mięśniowo-szkieletowego czy stawów. Wbrew poprzednim spekulacjom, ketoprofen nie wywiera wpływu na 5-lipksygenazę ani leukotrieny B4. Jest silniejszy oraz lepiej tolerowany od ibuprofenu i diklofenaku.

Reumatoidalne zapalenie stawów, zwyrodnienie stawów obwodowych i kręgosłupa, bóle pourazowe, przeciążeniowe, zapalenie tkanek zlokalizowanych wokół stawów; zespół bolesnego karku, bolesne miesiączkowanie, dyskopatie.
Przeciwwskazaniami do stosowania ketoprofenu są: zwiększone ryzyko zaburzeń kardiowaskularnych, wszczepienie bypassów, nadciśnienie tętnicze, zawał serca, zaburzenia jego pracy, udar, niewydolność nerek, krwotok wewnętrzny, zwiększone ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego lub innych części ciała, ciąża, niskie stężenie albumin we krwi, zaburzenia krzepnięcia krwi (zbytnio rozrzedzona krew – hemofilia).
Ketoprofen wykazuje interakcje z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (aspiryna, pyralgina, ibuprofen), substancjami rozrzedzającymi krew (warfaryna, klopidogrel, tiklopidyna, heparyna), adefowirem, anizyndionem, apiksabanem, leflunomidem, ardeparyną, teriflunomidem, szczepionką przeciwko botulinie (jad kiełbasiany), immunoglobulinami, emtrycytabiną, kabozantynibem, ramucirumabem, dezyrudyną, dabigatranem, apiksabanem, lopinawirem, nelfinawirem, difosforanem sodu, bisakodylem, takrolimusem, hisocyjaminą, metenaminą, lomitapidem, mipomersenem, leflunomidem, metotreksatem, ketorolakiem, omacetaksyną i innymi.
Miejscowo u dorosłych i dzieci po 15 roku życia: małą ilość żelu nanieść na obolałe miejsce 1-3 razy dziennie i dokładnie wsmarowywać aż do wyschnięcia.
Około 11 złotych.
1 g żelu zawiera 25 mg ketoprofenu (2,5%); 50 g w opakowaniu.
Działania niepożądane
Krwiomocz, skąpomocz, ból głowy, zwiększone ciśnienie krwi i pragnienie, utrata apetytu, nudności, wymioty, ból pleców, obrzęk twarzy, problemy z oddychaniem, zmęczenie, przybranie na wadze, ból pęcherza moczowego, ból podczas oddawania moczu, zaczerwienienie/pokrzywka skóry, obrzęk albo zapalenie jamy ustnej, krwawienie z odbytnicy, zamazany widok, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, żółtaczka, ból klatki piersiowej, drgawki, dreszcze, zimne ręce, konfuzja, konstypacja, ciemny mocz, problemy z przełykaniem, rozszerzenie żył szyjnych, suchość gardła, ból stawów, nerwowość, bladość powłok skórnych, zaczerwienienie oczu, katar, podwójne widzenie, halucynacje, zaburzenia psychiczne, ograniczenie świadomości oraz obrzęk twarzy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Ultrafastin a alkohol

Ultrafastin u osób starszych(65 lat i więcej)
Ultrafastin dla dzieci(do 18 lat)
Ultrafastin w ciąży
Ultrafastin a karmienie piersią
Ultrafastin a prowadzenie pojazdów
Ultrafastin a grejpfrut
Ultrafastin a słońce i solarium ☼
Ultrafastin refundacja

Ultrafastin cena i opakowania

Ultrafastin Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Ultrafastin uzyskał ocenę 5.0 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 5.0/5 (1 opinia pacjentów)



1 opinia o Ultrafastin

  1. Anonim

    Jestem 45 letnią kobietą chorującą na stłuczone kolano. Ultrafastin dopiero zaczynam stosować, kilka razy na dzień. Stosowałam lek/preparat przez: 8 dni w dawce: 50 mg(miligram). Super żel na bolące miejsca! Polecam. Nie zauważyłam u siebie skutków ubocznych. Ultrafastin w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

    Cena
    Skuteczność
    Czas działania
    Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania