Zolmiles

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Zolmiles jest bez recepty?

Inne nazwy

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zolmiles to lek występujący pod postacią tabletek. Preparat jest tak skonstruowany, by tabletka rozpadała się w jamie ustnej. Substancję aktywną leku stanowi zolmitryptan. Hamuje on czynności nerwu trójdzielnego i przyczynia się do skurczu naczyń tętniczych szyjnych. W praktyce oznacza to, że likwiduje bóle głowy, nudności i światłowstręt.

Preparat jest przeznaczony do leczenia migrenowych bólów głowy z aurą lub bez.
Nie należy stosować leku w przypadku uczulenia na którykolwiek z jego składników. Preparat jest niewskazany dla osób cierpiących na: chorobę niedokrwienną serca lub chorobę naczyń obwodowych, dławicę Prinzmetala, nadciśnienie tętnicze, osłabioną filtrację nerkową. Leku nie powinny także zażywać osoby po przebytym udarze mózgu i/lub zawale mięśnia sercowego. Należy zachować szczególną ostrożność w czasie ciąży i karmienia piersią.
 Zolmilesu nie należy stosować równocześnie z ergotaminą lub jej pochodnymi, naratryptanem, sumatryptanem i wszelkimi agonistami receptorów 5HT1B/1d oraz zielem dziurawca.
Lek należy przyjąć niezwłocznie po wystąpieniu bólu migrenowego. Jeśli nie nastąpi znacząca poprawa kolejną dawkę można zażyć po co najmniej dwóch godzinach. Tabletkę należy pozostawić w folii i w tej postaci położyć ją na języku. Po rozpuszczeniu zostanie ona połknięta ze śliną. Specyfik można zażywać niezależnie od jedzenia. Nie ma konieczności popijania go wodą. Dawkę ustala lekarz.
W zależności od dawki i wielkości opakowania lek kosztuje od 20zł do 90zł.
Zolmitryptan.
Lek zawiera aspartam. Nie jest przeznaczony do leczenia profilaktycznego.
Działania niepożądane
Bóle brzucha, drażliwość, kołatanie serca, nudności, osłabienie, senność, ucisk w gardle lub kończynach, zawroty głowy.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zolmiles a alkohol

Zolmiles u osób starszych(65 lat i więcej)
Zolmiles dla dzieci(do 18 lat)
Zolmiles w ciąży
Zolmiles a karmienie piersią
Zolmiles a prowadzenie pojazdów
Zolmiles refundacja

Zolmiles cena i opakowania

Zolmiles Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zolmiles uzyskał ocenę 3.9 z 5 na podstawie 3 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 3.9/5 (3 opinie pacjentów)3 komentarze Zolmiles

 1. Anonim

  Jestem 24 letnią kobietą chorującą na migrenowe bóle głowy. Zolmiles 5 mg brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, kilka razy w miesiącu. Stosowałam lek/preparat przez: 136 dni w dawce: 5 mg(miligram). Działają wyjątkowo dobrze, szybko i efektownie. Skutki uboczne nie dokuczają. Poza tym, mają przyjemny pomarańczowy smak. Cena w porządku jak za taki cud dla migrenowców. Polecam. Skutki uboczne oceniam na minimalne. Zolmiles 5 mg w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 2. asia

  Hej. Jeśli mogę się czym podzielić to to ze biorę prawie je od roku I pomagają w większości chodz po tych tabletkach mam jakieś obolale mięśnie 😯 i ostatnio drętwienie rąk i trzęsą się .

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz
 3. Migrenowiec

  Jest cholernie drogi oraz słaby po 5 tabletkach ból zmniejszył się do wytrzymania nic ponadto wole tańsza mocniejszą Skudexe

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania