Zomiren

Nazwa łacińska


Działanie


Producent


Kategoria


Produkty podobne

Afobam
Alprox
Neurol
Xanax
Alpragen

Postać

Przechowywanie

Specjalności

Czy Zomiren jest bez recepty?

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Zawarty w preparacie Zomiren alprazolam jest krótko-działającym lekiem z grupy benzodiazepin; posiada właściwości uspokajające, przeciwdrgawkowe, nasenne i anksjolityczne, dlatego znalazł zastosowanie w leczeniu napadów paniki, zaburzeń lękowych pokroju zespołu lęku uogólnionego (GAD) lub fobii społecznej (SAD). W przeciwieństwie do innych leków psychotropowych, alprazolam wykazuje małą zdolność do wywoływania uzależnień, ponadto krótki czas działania wynoszący około 4-6 godzin pozwala choremu szybko wrócić do codziennych czynności. Lek metabolizowany jest przez izoenzymy cytochromu P450 do 4- oraz alfa-hydroksyalprazolamu, dlatego podczas jego stosowania nie należy przyjmować inhibitorów enzymatycznych, jak preparaty z grejpfruta bądź ketokonazol. W 2010 roku alprazolam był 12 najczęściej wypisywanym lekiem w USA.

Patrz AFOBAM.
Patrz AFOBAM
Patrz AFOBAM
Patrz AFOBAM
Zomiren 0,25 mg, tabletki 30 szt. około 15 zł; Zomiren, 0,5 mg, tabletki 30 szt. około 22 zł; Zomiren, 1 mg, tabletki 30 szt. ok. 35 zł.
30 tabletek, 1 tabletka zawiera 0,25 mg, 0,5 mg lub 1 mg alprazolamu.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zomiren a alkohol

Zomiren u osób starszych(65 lat i więcej)
Zomiren dla dzieci(do 18 lat)
Zomiren w ciąży
Zomiren a karmienie piersią
Zomiren a prowadzenie pojazdów
Zomiren a grejpfrut
Zomiren refundacja

Zomiren cena i opakowania

Zomiren Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum Zomiren uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o Zomiren

 1. Anonim

  Jestem 39 letnią kobietą chorującą na nerwica. Zomiren brałam kilkakrotnie podczas różnych kuracji, raz dziennie. Stosowałam lek/preparat przez: 694 dni w dawce: 1 mg(miligram). Zomiren to lek z grupy benzodiazepin, jego główny składnik działający to alprazolam.(tak jak Xanax, Afobam, Oxazepam itd- to wszystko to samo ale ceny różne). Lek silnie uzależnia,to wiem i że nie należy stosować przy piciu alkoholu też należy pamiętać. Ale często ratuje mi tyłek jak mam atak paniki (nerwica lękowa) wtedy się przydaje. Skutki uboczne oceniam na umiarkowane. Skutki uboczne były u mnie widoczne. Zomiren w mojej opinii jest wyjątkowo łatwy w użyciu.

  Cena
  Skuteczność
  Czas działania
  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania