Zovirax Duo

Opis leku:

Działanie leku

Zovirax Duo to krem zawierający acyklowir i hydrokortyzon, przeznaczony do stosowania w opryszczce wargowej. Opryszczka jest wywoływana przez wirus Herpes simplex, który może uaktywniać się np. w przypadku osłabienia odporności, silnego stresu, miesiączki. Zawarty w Zovirax Duo acyklowir to substancja przeciwwirusowa, która ogranicza namnażanie się (powielanie) wirusów.  Hydrokortyzon zaś zmniejsza stan zapalny w miejscu występowania objawów.

Krem Zovirax Duo przeznaczony jest do stosowania w leczeniu wczesnych objawów opryszczki warg w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia zmian wrzodziejących (pęcherzowych) opryszczki wargowej. W przypadku wystąpienia pęcherzy krem Zovirax Duo skraca czas gojenia.
Kremu Zovirax Duo nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na acyklowir, hydrokortyzon, walacyklowir lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować w przypadku zmian chorobowych innych niż wywołanych wirusem opryszczki zwykłej (np. zmian bakteryjnych, grzybiczych, wywołanych przez inne wirusy).
brak danych
Krem przeznaczony do stosowania zewnętrznego na skórę. Przed aplikacją preparatu (i po niej) należy umyć ręce. Produkt należy stosować 5 razy na dobę (np. co 3 godziny z pominięciem nocy) nakładając każdorazowo odpowiednią ilość kremu na zmienione chorobowe miejsce i sąsiadującą skórę. Leczenie najlepiej rozpocząć od razu po pojawieniu się pierwszych objawów (np. swędzenie, mrowienie).
ok. 20zł (2g)
1 g kremu zawiera 50mg acyklowiru i 10mg hydrokortyzonu
Preparatu nie stosować dłużej niż 5 dni.

Zovirax a alkohol alkohol
Zovirax u osób starszych(65 lat i więcej)
Zovirax dla dzieci(do 18 lat)
Zovirax w ciąży
Zovirax a karmienie piersią
Zovirax a prowadzenie pojazdów
Zovirax refundacja

Opinie o leku Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj Opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania