Zymafluor

Opis leku:

Działanie leku i ulotka

Lek wykazuje działanie przeciwpróchnicze (zwiększające odporność zębów na próchnicę oraz hamujące wytwarzanie kwasów niszczących szkliwo zębów); wspomaga mineralizację.

Zapobieganie próchnicy i leczenie jej początkowych faz, odwapnienie szkliwa.
nie należy stosować w regionach Polski, w których w wyniku fluoryzacji wody poziom fluoru w wodzie przekracza 0,7 mg na litr; dodatkowe podawanie preparatów fluoru może wtedy doprowadzić do przewlekłego zatrucia (fluoroza). Stosować ostrożnie w przypadkach niewydolności nerek lub wątroby, przy czynnej chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, w moczówce prostej i w cukrzycy. Nie stosować u dzieci poniżej 2. roku życia.
leki zawierające wapń, magnez, glin (m.in. leki zobojętniające sok żołądkowy), preparaty żelaza, mleko zmniejszają wchłanianie fluoru z przewodu pokarmowego – w razie konieczności jednoczesnego stosowania ww. leków należy zachować co najmniej dwugodzinną przerwę.
dawkowanie u dzieci z regionów Polski, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej wynosi poniżej 0,3 mg na litr: dzieci 6. miesiąc-2 rok życia: na dobę 0,25 mg; dzieci 2.-4. rok życia: na dobę 0,5 mg; dzieci powyżej 4. roku życia: na dobę 1 mg; dzieciom z regionów Polski, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej wynosi 0,3-0,7 mg na litr, można podawać preparat dopiero po ukończeniu 2. roku życia; dzieci 2.-4. rok życia: na dobę 0,25 mg; dzieci powyżej 4. roku życia: na dobę 0,5 mg.
krople 0,114% (w 4 kroplach: 0,25 mg fluoru), cena od 10 do 20 zł; tabletki po: 0,25 mg, Rx – cena od 10 do 20 zł; 1 mg, Rx -cena od 10 do 20 zł.
UWAGI: u małych dzieci lek należy stosować pod ścisłym nadzorem osób dorosłych.

Dowiedz się więcej o składzie: .

Zymafluor a alkohol

Zymafluor u osób starszych(65 lat i więcej)
Zymafluor dla dzieci(do 18 lat)
Zymafluor w ciąży
Zymafluor a karmienie piersią
Zymafluor a prowadzenie pojazdów
Zymafluor refundacja

Zymafluor cena i opakowania

Zymafluor Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum
Brak opinii. Ten lek czeka na Twoją opinię. Jeśli masz pytanie odnośnie działania tego leku zadaj je na forum o lekach.Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania