5-HTP

Opis leku:

Działanie suplementu i ulotka

Substancją czynną suplementu diety jest 5-hydroksytryptofan – naturalny aminokwas, który jest prekursorem serotoniny (neuroprzekaźnika, którego niedobór uznawany jest za przyczynę depresji). Po podaniu preparatu, dochodzi do zwiększenia stężenia serotoniny w organizmie, co ułatwia naturalne leczenie depresji i to leczenie wspomaga. Utrzymanie odpowiedniego stężenia serotoniny w mózgu ułatwia zasypianie i pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną. Dodatkowo, 5-HTP zmniejsza łaknienie i reguluje zaburzenia apetytu.

Wspomagająco w leczeniu depresji, stanów lękowych i innych zaburzeń związanych z niedoborem serotoniny, bezsenności. W celu poprawy libido, wspomagająco w leczeniu uzależnień i zaburzeń odżywiania (obżarstwo).
Nie należy przyjmować preparatu w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną preparatu. Kobiety w ciąży i karmiące nie powinny stosować suplementu. 
Niewskazane jest stosowanie 5-HTP w skojarzeniu z innymi lekami przeciwdepresyjnymi.
Dawkowanie powinno być ustalane indywidualnie, ponieważ ciężko jest określić indywidualne niedobory serotoniny w konkretnych przypadkach. Minimalną zalecaną dawką jest dawka 50 mg, maksymalna to 900mg/ dobę.  
5-HTP 120 kapsułek cena ok .100zł.
Jedna kapsułka zawiera 100mg 5-HTP.

Dowiedz się więcej o składzie: .

5-HTP a alkohol

5-HTP u osób starszych(65 lat i więcej)
5-HTP dla dzieci(do 18 lat)
5-HTP w ciąży
5-HTP a karmienie piersią
5-HTP a prowadzenie pojazdów
5-HTP refundacja

5-HTP cena i opakowania

5-HTP Opinie Dodaj własną opinię Zadaj pytanie na forum 5-HTP uzyskał ocenę 4.3 z 5 na podstawie 1 opinii

VN:F [1.9.22_1171]
Cena
Skuteczność
Czas działania
Ocena leku: 4.3/5 (1 opinia pacjentów)1 opinia o 5-HTP

 1. walia

  5 HTP zaczęłam brać,kiedy byłam zdesperowana tym,że biorę 3 tabletki Coaxilu dziennie- a i tak mam stany przygnębienia i kłopoty ze snem- tak,że brałam jeszcze na noc imovane. Dom miałam zaniedbany,nastoje podłe,nic mi się nie chciało.’ Kiedy trafiłam w necie na 5 HTP- przeczytałam wszystko,co udało mi sie znaleźć w sieci.Również to,że nie powinno sie go łączyć bezpośrednio z wit.B6.
  Kupiłam więc na Allegro czyste 5 HTP- i odstawiłam wcześniejsze leki.Pierwszy raz wzięłam wieczorem dawke 100 mg.Miałam i tak problem z zaśnięciem, a potem bardzo kolorowe i wyraziste sny.
  Potem zaczęłam brać rano,na czczo- ale zapijałam czymś słodkim.Próbowałam tez zwiększyć dawkę- ale to mi nie służyło.Męczyłam się 4 noce- a potem zaczęłam lepiej spać.Następnie zaczęłam powoli brać się za porządki w domu,zaczęło mnie znów interesować moje hobby- nie wpadałam w euforię- ale bardzo łagodnie poprawiał mi się nastrój.
  Raz czułam się źle- i do dziś nie wiem,czy to dlatego,że wzięłam dawkę 3x 100 mg- chcąc szybszych efektów- czy dlatego,że za szybko po 5 HTP wzięłam magnez z wit.B6-i miałam przez tydzień dolegliwości serca,kłucie,kołatania.Ale zmniejszyłam do 100mg rano i powoli się to uspokoiło.
  Preparat biorę już ponad rok.Pokazałam go psychiatrze- powiedział,że go nie zna – i dowalił mi antydepresant( a mówiłam mu,ze NIE WOLNO tego preparatu łączyć z antydepresantami!) -jego tabletek nie brałam.
  Mój lekarz rodzinny,powiedział,ze krzywdy sobie tym nie zrobię :-),tyle,że zalecił brać co drugi dzień.Ja biorę codziennie 100mg- i funkcjonuję lepiej niz po antydepresantach.Po zażyciu muszę tylko niedługo coś przegryźć,żeby nie było mdłości.Tyle moge powiedzieć o tym preparacie.Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cena
Skuteczność
Czas działania